Aktuality

Okrem slovenskej aj kvalitná európska konfrontácia

Po skončení ročníka 2023/24, v ktorom mužom Interu Bratislava len tesne unikol postup do semifinále Niké Slovenskej basketbalovej ligy, sa viac hovorilo o mládežníckych družstvách než o A-tíme. Čím menej sa toho narozprávalo, tým viac sa pracovalo na tom, aby žlto-čierni využili momentum, ktoré získali návratom do zrekonštruovanej domovskej arény na Pasienkoch a pripravili optimálne podmienky pre účinkovanie v nadchádzajúcej sezóne.

Prvou novinkou, ktorú môžeme oznámiť, je prihlásenie sa do dvoch súťaží. Na domácom fronte bude Inter, samozrejme, štartovať v Niké SBL. Naša najvyššia súťaž bude mať po šiestich rokoch dvojciferný počet účastníkov, keďže z doterajšej deviatky (Patrioti Levice, Spišskí Rytieri, BC Prievidza, BC Komárno, Iskra Svit, MBK Handlová, Inter Bratislava, BKM Lučenec, Slávia SPU Nitra) nik neubudol a navyše pribudne druhý nitriansky celok Nitra Blue Wings, ktorý získal licenciu od víťaza I. ligy, žilinského Academicu. Sezóna sa začne 21. septembra a v úvodnom, kole by mal Inter naraziť na rivala z Prievidze.

Okrem toho sa však Inter premiérovo predstaví v kvalitne obsadenej nadnárodnej súťaži Europe North Basketball League. V minulej sezóne tohto ambiciózneho projektu, ktorý funguje od ročníka 20221/22, štartovali popredné družstvá z Veľkej Británie, Holandska, Dánska, Poľska, Lotyšska, Estónska, Rumunska, Bulharska a Českej republiky. Pre sezónu 2024/25 vedenie súťaže oficiálne oznámilo zatiaľ účasť tímov Bakken Bears (Dán.), ktorý bude obhajovať prvenstvo, ďalej CSO Volontari (Rum.), Donar Groningen (Hol.), Dziki Varšava (Poľ.) a Dinamo Bukurešť (Rum). V piatok ráno k nim na stránke enbleague.eu pribudol Inter a postupne budú oznamované ďalšie a ďalšie. Je sa na čo tešiť...


Zoznam aktualít

Naši partneri