Ďalšia tesná...

Iskra Svit – Inter Bratislava 84:79

(26:21, 17:18, 14:23, 27:17)

ZÁPLETKA: V dvoch predošlých vzájomných zápasoch Interu so Svitom neplatilo povestné „môj dom – môj hrad“, keďže v novembri Bratislavčania vyhrali pod Tatrami 92:78 a v decembri zas „medvede“ v hlavnom meste 96:88. Žlto-čiernym by sa určite páčilo pokračovať v začatej „tradícii“, keďže tesne pod špicou tabuľky začína byť poriadne tesno.

PRIEBEH: V úvode sa súperi vystriedali vo vedení, prvú časť vyhral Svit o päť bodov. V druhej sa domáci síce dostali na +10, ale Inter dokázal odpovedať a na prestávku odchádzal len so štvorbodovou stratou 39:43. Po zmene strán boli Bratislavčania lepší, dostali sa do tempa, vzadu dokázali Sviťanov opakovane zastaviť, a tak pred poslednou časťou viedli 52:47. V nej síce ešte v 36. minúte vyhrávali 76:70, no potom sa po x-tý raz v tejto sezóne zopakoval dobre známy scenár a interisti akoby sa zľakli šance na víťazstvo. V zlomových momentoch urobili viac chýb ako domáci a nenašli odpoveď, keď bolo najviac treba. Preto prehrali 79:84.

REČ ČÍSEL: Tomas Zdanavičius ako štvrtý hráč Niké SBL nastrieľal v tejto sezóne 30 bodov aspoň dvakrát. Tento raz pridal aj 11 doskokov a pripísal si tak ďalšie double-double. Marek Kozlík sa zaskvel 19 bodmi. Lenže k tejto dvojici sa už nik výraznejšie nepridal, pokiaľ ide o bodovú produkciu.

ČO ĎALEJ? O týždeň zavítame do Spišskej Novej Vsi. Doma sa najbližšie predstavíme v sobotu 11. februára, keď od 17:00 privítame úradujúceho majstra, tím Levických Patriotov.