Aktuality

Zbohom, základná časť

Termín: 10. apríla od 18:00

Keď v septembri štartovala základná časť, mohli sme sa len modliť a dúfať, že ju skutočne odohráme. Že sezóna 2020/21 sa neskončí rovnako tá predošlá, ktorú uťala pandémia a s ňou súvisiace opatrenia ešte pred koncom základnej časti bez toho, aby sme spoznali majstra Slovenska. O to viac nás teší, že sa to podarilo, že v sobotu večer sa základná časť skutočne skončí po odohraní kompletného programu 42. kôl. Tým posledným, kto sa v rámci nej na Pasienkoch predstaví, bude dlhoročný rival BC Prievidza.

Inter bol ešte na začiatku decembra posledný. No po zmene trénera sa pod vedením kouča Olega Melečenka vyšplhal až na druhú priečku, ba atakoval aj vedúcu pozíciu. Prišli však aj ťažšie chvíle, únava, asociačné termíny, karanténa, zranenia... Je v podstate jedno, či mladý tím, v ktorom na začiatku sezóny presne polovica hráčov nebola ešte ani plnoletá, skončí napokon na tretej alebo štvrtej priečke. Iste, ak na tretej, môže to nakoniec zavážiť v konečnej klasifikácii a rozdielom môže byť, či mužstvo získa bronzové medaily alebo žiadne. Pravda, to za okolností, že by sa Inter neprebojoval ešte o kus ďalej, až do finále – čo je však hudba vzdialenej budúcnosti. Ale inak? Vieme, že play-off budúcu stredu začneme doma a ak sa prebojujeme do semifinále, začneme vonku.

Aj nabitý program a výpadky dvoch skúsených hráčov sa podpísali pod to, že v priamej konfrontácii so Svitom sme si neudržali tretiu pozíciu. Vrátiť sa na ňu môžeme, len ak Podatranci neuspejú v Leviciach a my zdoláme Prievidzu. V takom prípade by sme si vo štvrťfinále play-off zmerali sily práve s Prievidzou. Inak nás od stredy čaká krátka séria s Lučencom (prvé kolo sa hrá len na dva víťazné zápasy).

S Prievidzou sme sa v aktuálnom ročníku stretli päťkrát a máme s ňou negatívnu bilanciu 2-3, keď dosiaľ vždy platilo môj dom – môj hrad. Aj keď súper nepríde v plnej sile, treba sa mať na pozore, lebo práve v oklieštenej zostave podáva výborné výkony.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Miroslav PÁLENÍK (vedúci mužstva Interu): „Určite by bolo dobré naladiť sa na play-off víťazstvom. Na druhej strane, play-off sa začne už v stredu, takže v tomto zápase možno dostanú väčší priestor aj hráči z lavičky. Uvidíme, ako tréner nakoniec pojme tento zápas. Je však jedno, kto bude na ihrisku, určite chceme zvíťaziť.“

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU PRIEVIDZE NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri