Aktuality

Prihlásili sme sa...

Ako sme nedávno avizovali v rozhovore s generálnym manažérom Michalom Ondrušom, BK Inter Bratislava to s návratom do európskych pohárových súťaží myslí vážne. Teraz nám GM potvrdil, že klub z Pasienkov stihol lehotu na podávanie prihlášok a rád by sa predstavil v kvalifikácii Basketball Champions League, teda pohárovej súťaže číslo jeden hranej pod taktovkou FIBA Europe, ktorá vznikla pred tromi rokmi s víziou konkurovať aj elitnej (a elitárskej) Eurolige.

Pre v podstate nulový ranking slovenského mužského basketbalu sa bude musieť úradujúci majster Slovenska na jeseň predstaviť v kvalifikácii, ktorá sa hrá na dva zápasy systémom doma – vonku, pričom môžu byť až dve kvalifikačné kolá. Ak by Inter neuspel v kvalifikácii BCL, bol by priamo nasadený do skupinovej fázy Pohára FIBA Europe. Viac podrobností bude klub poznať možno už na budúci týždeň. Žrebovanie je potom na programe na začiatku júla v Mníchove.

„Teraz sa snažíme preveriť všetky kritériá, ktoré FIBA pravidelne sprísňuje, aby našej účasti v Basketball Champions League nestálo nič v ceste,“ potvrdil Michal Ondruš. Žlto-čierni sa vrátili do pohárovej Európy už v sezóne 2015/16, keď si zahrali práve vo FIBA Europe Cupe. Záujem prejavili aj v roku 2017, no európska sekcia FIBA im odmietla udeliť výnimku na závesné koše, hoci nemala žiadny problém, že na rovnaké koše sa hrali reprezentačné duely Slovenska, ba aj stretnutia Majstrovstiev Európy do 18 rokov. Nehovoriac o tom, že v roku 2015 nemala problém rovnakú výnimku udeliť. Pravda, teraz sú už v Eurovia Aréne pripravené aj koše spĺňajúce podmienky FIBA Europe, ktoré pre svoje reprezentácie zakúpila Slovenská basketbalová asociácia. Tá je ochotná dovoliť Interu využiť ich v prípade účinkovania v pohárovej Európe.

Žlto-čierni už postupne skladajú káder, s ktorým zabojujú o obhajobu titulu, respektíve o jubilejný desiaty primát v klubovej histórii a s ktorým sa zároveň pokúsia potrápiť súperov v pohárovej Európe. Dosiaľ oznámili, že na novom kontrakte sa dohodli s Goranom Bulatovičom a Michalom Baťkom, z Komárna získali Dalibora Hliváka a spoľahnúť sa tiež môžu na dvojicu David Abrhám – Nemanja Barač, ktorá mala uzatvorené dlhodobejšie kontrakty. Ďalšie mená zrejme pribudnú už v najbližších dňoch.


Zoznam aktualít

Naši partneri