Aktuality

Juniori chcú dominovať aj v Bratislave

Na prvé domáce stretnutie mužského A-tímu v kalendárnom roku 2024 si musíme počkať až do 20. januára, keď žlto-čierni privítajú BC Prievidza. Kvalitný basketbal sa však v Bratislave bude hrať aj tento týždeň! Na programe je turnaj EYBL kategórie do 20 rokov. A ambície interistov sú vysoké...

Ako sme už naznačili, v našom hlavnom meste sa bude od štvrtka hrať kvalitne obsadený turnaj druhej fázy Európskej mládežníckej basketbalovej ligy (EYBL) a jnaše uniorské družstvo pod vedením trénera Danila Rakočeviča chce potvrdiť vedúcu pozíciu v A-skupine, ktorú si vybojovalo už v októbri na turnaji prvej fázy v Brne (mimochodom, náš Martin Koller vtedy získal ocenenie MVP turnaja). Interisti teda aktuálne vedú nabitú deväťčlennú skupinu a jediní si udržiavajú bezchybnú bilanciu 4-0. Nasledujú ich brniansky Next Generation, gruzínske BC Kutaisi 2010 a taliansky celok Collegno Basket.

V Bratislave sa tento týždeň predstaví zaujímavá zostava zahraničných družstiev z Talianska, Veľkej Británie, Gruzínska, Bulharska a Českej republiky. Žlto-čiernych, ktorí sa môžu oprieť aj o kvality basketbalistov so skúsenosťami z najvyššej mužskej súťaže, čakajú postupne štyri stretnutia. Vo štvrtok o siedmej večer štartujú proti London Lions New City College. V piatok o 18:30 pokračujú práve s gruzínskym BC Kutaisi 2010. V sobotu o piatej narazia na talianskej A. S. D. Pallacanestro Colleferro. Svoje účinkovanie zavŕšia v nedeľu, keď o 11:00 nastúpia proti BUBA Basketball z bulharskej Sofie.

X

Srdečne vás pozývame do haly na Vietnamskej ulici na kvalitný basketbal. Vstup na všetky stretnutia je voľný.


Zoznam aktualít

Naši partneri