Aktuality

Očami trénera: Dominancia U 15 na „domácom“ turnaji EYBL

V hale na Vietnamskej ulici to žilo aj počas uplynulého predĺženého víkendu, hoci A-tím mužov hral vonku, v Lučenci. V domovskom stánku Interu sa od štvrtka do nedele hral turnaj prvej fázy Európskej mládežníckej basketbalovej ligy (EYBL) vo vekovej kategórii do 15 rokov.

Do nášho hlavného mesta pricestovali družstvá z Nemecka, Talianska, Turecka, Českej republiky a Rumunska. Na mladých interistov v tejto fáze čakali štyri stretnutia proti kvalitným zahraničným súperom. V tejto výzve obstáli na výbornú, keď turnajom prešli bez jediného zaváhania: vo štvrtok zdolali turecký celok Academi Istanbul 71:58, na výročie „Nežnej“ si navlas rovnakým výsledkom poradili aj so Sokolom Pražským. V sobotu si schuti zastrieľali a nad talianskym mužstvom Grantorino Basketball Draft vyhrali 89:72. V nedeľu sa víťazne rozlúčili s turnajom, keď si poradili 67:48 s nemeckým MTV Stuttgart.  

K vystúpeniu žlto-čiernych sa vrátil šéfréner mládeže Karol Wimmer: „Naši chlapci U 15 sú na začiatku cesty a ja verím, že budú úspešnými nasledovateľmi svojich predchodcov. Je to novotvoriace sa družstvo, ktoré hralo v tomto zložení prvý medzinárodný turnaj. Zostavené je zo skúsenejších hráčov, ktorí zbierali skúsenosti v ďalších našich družstvách a aj z úplných nováčikov. Napriek týmto rozdielom sme hrali v dobrom nasadení. Hráči sa zžívajú so svojimi úlohami a miestom v družstve, čo sa pretavilo v naše úspešné ťaženie v tomto turnaji. Z tohto pohľadu sme odohrali úspešný turnaj proti družstvám z basketbalovo vyspelejších krajín. Myslím, že máme rezervy v organizácii hry a v jednoduchých kombináciách dvojíc a trojíc, čomu sa ale v tomto veku ešte len začíname venovať. V defenzíve to bolo ako na hojdačke, keď sme striedali výborné momenty s jednoduchými chybami. Čo sa týka hráčov, nebudem nikoho špeciálne menovať a vyzdvihovať, pretože sme na začiatku. Za zmienku však stojí trikrát double-double v troch po sebe nasledujúcich zápasoch, čo opäť raz ušlo pozornosti, a tiež za zmienku stoja niektoré strelecké výkony. Verím, že individuálne výkony aj náš úspech v tomto turnaji budú motiváciou do ďalšej práce a nespôsobia chaos v prístupe, pretože čoskoro nás čakajú ďalšie medzinárodné turnaje a niektorí hráči tohto družstva môžu zabojovať o miesto v reprezentácii Slovenska do 16 rokov.“

                               


Zoznam aktualít

Naši partneri