Aktuality

Inter takmer kompletný

Pre basketbalistov Interu sa sezóna 2019/2020 začne o čosi skôr než pre ich ligových konkurentov. Už v polovici septembra totiž úradujúceho majstra čaká dvojzápas 1. kola kvalifikácie Ligy majstrov. Postupne sa črtá káder, s ktorým žlto-čierni vyrukujú za obhajobou titulu i novými métami v pohárovej Európe.

Cez víkend klub z Pasienkov oznámil mená hneď troch posíl. Celkovo tak predstavil už jedenásť hráčov, čo je takmer kompletné mužstvo. Z piatich nových akvizícií sú dvaja Američania a až traja mladí slovenskí reprezentanti: do Bratislavy prichádzajú rozohrávač Mário Ihring, rozohrávač či krídelník Dalibor Hlivák a pivot či krídelník Michal Čekovský. Interisti tým sledujú deklarovaný zámer, že chcú, aby účasť v európskych pohároch bola na úžitok nielen klubu, ale celkovo nášmu mužskému basketbalu. Potvrdzujú to aj slová generálneho manažéra Michala Ondruša: „Áno, to je pravda. Našou snahou bolo udržať Slovákov, ktorých sme mali v majstrovskom kádri, čo sa nám, až na Tomáša Mrviša, podarilo. Doplnením mužstva o Hliváka, Čekovského a Ihringa sme len potvrdili, že to neboli slová do vetra. Stále rokujeme o pokračovaní Michaela Fuseka v Interi. Verím, že sa to v najbližších dňoch dorieši.“ K možnosti, že 224 cm vysoký pivot, ktorý je kmeňovým hráčom belgického Spirou Charleroi, odohrá na Pasienkoch aj ďalší ročník, ešte manažér Ondruš dodal: „V tomto momente vidím svetlo na konci tunela. Je teda šanca, že sa to podarí.“

Isté je, že z majstrovskej zostavy budú v žlto-čiernych farbách pokračovať Slováci David Abrhám, Michal Baťka a Marek Kozlík, Srb Nemanja Barač, Čiernohorec Goran Bulatovič a Američan Lee Skinner. Novými tvárami, okrem spomínaného tria Slovákov Čekovský, Ihring, Hlivák, sú americký krídelník Wes Alcegaire a jeho krajan, rozohrávač Kenney Funderburk. Prvý by mal nahradiť odchádzajúceho Tomáša Mrviša, ktorý sa vracia do materského klubu MBK Handlová, druhý by mal zaceliť miesto po Arikovi Smithovi. O tom, že káder úradujúceho majstra je už takmer kompletný, svedčia aj slová manažéra Ondruša: „Keby sa podarilo dotiahnuť Fuseka, už by zostávala nezodpovedaná len otázka, ako sa rozhodne Andrej Kuffa. Aktuálne cez leto sa venuje basketbalu 3x3. Uvidíme, či bude mať chuť a čas pripojiť sa v septembri k družstvu. Dohodli sme sa s Andrejom, že si k tomu sadneme, keď si splní svoje osobné a reprezentačné povinnosti v 3x3.“

Nezodpovedaná tak zostáva už len otázka, kto interistov do ďalšej sezóny povedie. Klub už dávnejšie netajil, že má záujem o pokračovanie spolupráce s 53-ročným Chorvátom Aramisom Nagličom, ktorý najúspešnejší slovenský klub doviedol k majstrovským titulom v rokoch 2013 a 2019. Či sa vráti na lavičku alebo ho nahradí niekto nový, sa dozvieme zrejme už čoskoro. „Verím, že je to otázka najbližších dní,“ povedal zatiaľ trocha tajnostkársky manažér Interu.

DVE VEŽE

V blízkosti Eurovia arény, domovského stánku interistov, na miestach, kde kedysi stávali autobusy, diaľkové i medzimestské, týčia sa dnes tri výškové budovy – Tri veže. Ak sa interistom podarí aj na ďalšiu sezónu získať Michaela Fuseka, ktorý v tej predošlej pomohol žlto-čiernym k titulu, vyrastú hneď vedľa troch veží ďalšie dve: 224 cm vysoký Fusek by spolu s 216 cm vysokým Michalom Čekovským vytvorili najvyššie podkošové duo v histórii slovenského basketbalu. Dokopy 440 cm! Za istých okolností sú totiž títo dvaja reprezentanti schopní odohrať časť minutáže aj bok po boku.

Takáto možnosť sa pritom črtala už počas minulého ročníka, keďže v januári bol Čekovského prestup do Interu takmer hotová vec. Takmer... Napokon z neho zišlo a bývalý hráč Partizanu Belehrad či univerzity Maryland dohral ročník 2018/19 v Handlovej.

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri