Do tretice konečne nájdeme recept na Levice?

Termín: streda 4. 11. 2020 od 18:00

S Levicami sme si v tejto sezóne zmerali sily už dvakrát. Najprv doma, v rámci 2. kola, sme mali takmer po celý zápas navrch, ale zaváhaniami v závere sme si spôsobili prehru 72:74. V Leviciach presne pred týždňom mali zase navrch takmer po celý čas domáci, ale zaváhaniami nám umožnili dotiahnuť sa na rozdiel jediného bodu. Otočiť duel sme však nedokázali a napokon sme prehrali 80:88. Tak by sme už konečne mohli prelomiť smolnú sériu...

Levice však vstúpia do vzájomného súboja posilnené sobotnou výhrou 91:79 v Spišskej Novej Vsi, teda na palubovke aktuálneho lídra. Ale ani Bratislavčania cez víkend nezaháľali, keď si poradili s Lučencom, s momentálne druhým mužstvom SBL, 66:60. Najmä fantastický výkon v prvom polčase je čosi, na čom môže mladá partia pod vedením kouča Blanca Vilu stavať. Doma má Inter solídnu bilanciu 3-1, keď si, okrem spomínaného Lučenca, poradil aj s lídrom zo Spišskej Novej Vsi a tiež s Iskrou Svit.

Na druhej strane, vyhnúť sa treba výpadkom, ktoré nás dosiaľ postihli takmer v každom stretnutí. Aj v piatok proti Lučencu, ktorému sme v záverečnej perióde umožnili dotiahnuť sa na -4. Proti kvalitným súperom nás takéto momenty môžu stať zápas, preto verme, že žlto-čierni sa im už dokážu vyhnúť.

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Michal ONDRUŠ (generálny manažér Interu): „V ostatných dvoch zápasoch, cez víkend doma s Lučencom i pred týždňom v Leviciach, sme mali niekoľko veľmi dobrých pasáží. Zároveň sme mali aj niekoľko hluchých minút. V Leviciach nás tie hluché minúty stáli zápas. Verím, že budeme pokračovať v trende zvyšovania tých lepších minút a pobijeme sa o možnosť oplatiť Levičanom prehru z ich palubovky. Na tento domáci zápas sa veľmi tešíme a chceme potvrdiť sľubnú domácu bilanciu.”