Pohár - semifinále: Inter – Lučenec 89:85

Inter Bratislava – BKM Lučenec 89:85 pp

(21:20, 22:24, 12:19, 22:14 – 12:8)

Inter zvládol semifinálovú bitku s Lučencom a po dvanásty raz si zahrá v pohárovom finále. V sobotu od 16:00 si zmeria sily so Spišskou Novou Vsou. Bojovať bude o šiesty triumf v tejto súťaži. Predtým sa tešil v rokoch 1995, 1996, 2003, 2015 a 2016.

PRVÁ ŠTVRTINA. Žiadny zo súperov neodskočil na vyšší než trojbodový rozdiel, a tak neprekvapuje, že úvodná perióda sa skončila takmer zmierlivo 21:20.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Aj chyby a nedôslednosť domácich spôsobila, že hostia sa v 17. minúte odpútali na 37:31, ale interisti potom zabrali a ešte pred prestávkou chvíľu viedli 43:42. Opäť len ich nedôslednosť na vlastnej polovici ihriska umožnila hosťom, aby napokon vyhrali polčas 44:43.

TRETIA ŠTVRTINA. Ešte v 26. minúte žlto-čierni vyhrávali 52:49, no následne sa dostali pod tlak, častejšie sólovali, volili ťažké riešenia herných situácií, a tak Lučenec po troch štvrtinách viedol 63:55.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Záverečná časť bola nervózna, vášne vzbudzovali aj niektoré verdikty arbitrov. Lučenec však neudržal vedenie, hoci do poslednej minúty vstupovali súperi za stavu 77:73 pre hostí. Najprv sa presadil Michael Fusek a potom aj Lautaro López donáškou. Argentínčan mal možnosť strhnúť víťazstvo na stranu Interu už v riadnom hracom čase, ale jeho trojkový pokus si cestu do koša nenašiel.

PREDĹŽENIE. Začalo sa za stavu 77:77 a domácich okamžite upokojil trojkou Jaroslav Musil. Práve skúsený krídelník nastrieľal v „extra time“ 8 z 12 bodov Interu a výrazne sa pričinil o víťazstvo 89:85.

REČ ŠTATISTÍK. Za hráča zápasu bol vyhlásený Lautaro López, ktorý opäť siahal na triple double: mal 27 bodov, 10 doskokov a 9 asistencií. Double-double si za 25 bodov a 10 asistencií pripísal Arnas Beručka a za 13 bodov a 13 doskokov Michael Fusek. Kapitánovi Richardovi Körnerovi chýbal bod – mal ich 9, plus 11 doskočených lôpt. Za zmienku stojí aj 10 bodov Jara Musila, z ktorých 8 prišlo v predĺžení.

INTER: López 27, Beručka 25, Fusek 13, Körner 9, M. Malovec 0 (Musil 10, Shelton 3, T. Malovec 2).

LUČENEC: Hawkins 22, Rób. Rožánek 16, Murray-Boyles 12, Anikienko 7, Zorvan 3 (Brown 16, Šimon 9, Jackuliak 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Chvalabohu, že to šialenstvo, tie emócie, sa nám vrátili a odrazili sa aj v nasadení v obrane. Dnes sme videli mančaft, ktorý aj prehrával a pokojne mohol prehrať. Ale bolo vidno bojovnosť, rozum a chcenie. Áno, stále robíme veľa chýb, pretože sme mladí. Všetci od nás očakávajú, že budeme všetko vyhrávať. Ale to nie je pravda. Záleží od toho, ako budeme pristupovať k zápasom. Jasne, že môžeme prehrať s každým, len rozdiel je, ako.“

Jaroslav MUSIL (hráč Interu): „Mal som dobrý deň. Konečne som sa cítil dobre. Nemal som žiadny stres. Išiel som, ako vždy chodím do zápasu, s energiou. Dnes tam niečo padlo, hoci myslím, že odo mňa sa neočakáva veľa bodov, ale skôr energia a špinavá robota, čo robím celý život. Dnes ale, vravím, padli nejaké strely a dobré bolo, že padli. Že to bolo v kľúčových momentoch, je jedno, lebo hocikto by to dal – dobre pre nás.“