Aktuality

29. kolo: Inter – Levice 89:66

Inter Bratislava – BK Levickí Patrioti 89:66

(23:13, 23:14, 18:20, 25:11)

Konfrontácia prvého s druhým sľubovala dramatickú zápletku. To však príliš neplatilo, pretože interisti vzali Patriotov útokom hneď od prvých minút. Dôležitý zápas, prvý domáci ligový po mesiaci, mali pod kontrolou a nakoniec zaznamenali vysoké víťazstvo, ktoré je o to sladšie, že Bratislavčania si ním definitívne poistili prvenstvo v základnej časti.

Zo stavu 10:7 domáci odskočili na 20:9. Vzadu pozorne a dôrazne bránili, vpredu umne kombinovali a trestali každú chybu súpera. Vraj v jednoduchosti je krása... V každom prípade, prvú časť vyhral Inter 23:13 a aj v druhej sa prezentoval podobne. Levice mali len zopár svetlých chvíľ, inak sa nevedeli vymaniť z herného kŕča. Nožnice sa tak pred koncom druhej časti roztvorili na 20 bodov (46:26) a na prestávku napokon odchádzali za stavu 46:27.

Aj do druhej časti vybehol Inter o čosi lepšie. Znova bolo aj o 20 bodov (54:34), avšak hostia sa potom čiastočne dotiahli, v závere tretej desaťminútovky sa priblížili na 55:64. To im už chýbal Juríček, ktorý sa dopustil úplne zbytočnej nešportovej chyby a keďže na konte mal už technickú chybu z druhej štvrtiny, musel sa porúčať pod sprchy. V záverečnej časti ho plnohodnotne nahradil Bojanovský, ale Patrioti nemali nárok. Inter kontroloval dianie na ihrisku a v závere odskočil až na konečných 23 bodov – 89:66.

Strelecky sa najviac darilo Leemu Skinnerovi: kapitán za 26 minút dosiahol 20 bodov, ku ktorým pridal aj 8 doskokov a 4 asistencie. Mário Ihring výborne dirigoval hru, ale strelecky sa rozbiehal pomalšie, no vďaka štyrom trojkám napokon nastrieľal 14 bodov. Kenney Funderburk dal o jednej menej, Richard Körner za necelých 17 minút stihol 12 a Michal Baťka sa zastavil na 11 bodoch.

Interisti sa cez týždeň, v stredu, predstavia v Lučenci. Doma ich uvidíme najbližšie budúcu sobotu, keď si zmerajú sily s Prievidzou, nad ktorou vyhrali posledných dvadsať ligových duelov v rade, avšak naposledy jej podľahli v semifinále Slovenského pohára.

BRATISLAVA: Skinner 20, Ihring 14, Baťka 11, Alcegaire 7, Bulatovič 3 (Funderburk 13, Körner 12, Fusek 4, Abrhám 3, Vlahovič 2).

Tréner: A. Naglič.

BK PATRIOTI: Bojanovský 14, Krajčovič 10, Bachan 6, Perovič 4, Flemmings 0 (Juríček 14, A. Harris 9, Hot 7, Volárik 2, Žiak 0).

Tréner: M. Madzin.

TH: 13/4 – 24/17.

FAULY: 21 – 15.

TCH: 22. Ihring – 16. Juríček, 28. Harris.

VYLÚČENIE: 28. Juríček.

TROJKY: 25/13 – 17/5.

DIVÁCI: 900.

ROZHODCOVIA: Kúkelčík, Turčin, Bara.

X

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Boli sme veľmi sústredení po celý zápas, pretože bol dôležitý aj s ohľadom na to, že sme boli v troška horšej fáze po prehre v semifinále pohára. Potrebovali sme takýto duel. Koncentrovali sme sa na obranu, čo bolo hlavným kritériom našej hry. Ukázali sme energiu, každý hráč na palubovke odviedol svoje. Gratulujem chlapcom. Takto musíme pokračovať aj ďalej.“

Richard KÖRNER (hráč Interu): „Tri štvrtiny sme boli veľmi dominantní, V tretej sme možno trošku zaspali, keď sme už viedli o dvadsať. Keď bolo treba, opäť sme zapli. Mali sme dobrú rotáciu.“

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Prvý polčas bol úplne odlišný od toho, ako si predstavujeme naše výkony, a to hlavne v obrane. Tam sme mali veľký problém. Svetielko na konci tunela nám možno ukázal druhý polčas, v ktorom prevedenie všetkých vecí bolo už na trochu inom stupni. Potrebujeme pokračovať takým spôsobom, ako sme hrali v druhom polčase.“

Boris BOJANOVSKÝ (hráč Levíc): „Inter bránil kvalitne, hlavne v prvom polčase. Nevedeli sme skórovať, a to sa potom odzrkadlilo aj na našej obrane. Robili sme doslova školácke chyby, po ktorých mal Inter ľahké strely spod koša a niekedy aj z trojkového oblúka. Potom sa ťažko vracia do zápasu. V druhom polčase sme chvíľu zahrali dobre. Vrátili sme sa, myslím, na jednociferný rozdiel, ale tú hru sa nám nepodarilo udržať, Inter to znova natiahol, a tak to skončilo, ako to skončilo.“


Zoznam aktualít

Naši partneri