Aktuality

Inter si s novicom poradil aj po štvrtý raz

INTER BRATISLAVA – SLÁVIA SPU NITRA 99:71

PRIEBEH: Inter podľa očakávaní aj po štvrtý raz v sezóne zdolal nováčika. Nitra sa v úvodnej časti ako-tak držala, no ešte do polčasovej prestávky, postupne neudržala krok. Inter kontroloval vývoj a keby v závere nedal nohu dole z plynu, mohol byť rozdiel ešte výraznejší. Aj tak Bratislavčania vyhrali jednoznačne 99:71

BOD ZLOMU: Prišiel už v druhej časti, keď striedajúci hráči Nitry nedokázali držať krok so žlto-čiernymi.

REČ ČÍSEL: Inter bol lepší azda vo všetkých ukazovateľoch, no napríklad v doskočených loptách bol rozdiel až 48-29 (na útočné doskoky 13-6). Z individuálnych štatistík spomeňme aspoň 25 bodov Ozrena Pavloviča, či double-double Milana Szabá, ktorý nastrieľal 13 bodov a doskočil 14 lôpt.

HRDINA VEČERA: Vypichnúť jedného z hráčov je náročné, všetci interisti totiž pristúpili k zápasu zodpovedne a súpera nepodcenili. Strelecky sa najviac darilo Ozrenovi Pavlovičovi, autorovi 25 bodov. Novic v tíme Daishon Smith prispel 22.

ČO ĎALEJ? Inter najbližšie cestuje do Lučenca, kde sa predstaví v sobotu 9. marca. Domá hrá najbližšie až v stredu 20. marca, keď na Pasienkoch privíta aktuálneho lídra a úradujúceho majstra posledných dvoch ročníkov Niké SBL, tím Levických Patriotov.

X

ŠTATISTIKY:

(25:24, 31:14, 22:15, 21:18)

BRATISLAVA: Pavlovič 25, Smith 22, Sudžum 18, M. Koller 2, D. Koller 2 (Szabó 13, Daye 10, Ondruš 5, Minarovjech 2, Pospíšil 0, Ďurečko 0).

Tréner: D. Rakočevič.

SLÁVIA SPU: Williams 16, Urban ml. 13, Ricketts 11, Mello-Klein 9, J. Vojtek 8 (Kotásek 9, Kobulnický 3, P. Vojtek 1, Mäsiar 1, Tchúr 0, Linder 3).

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Som spokojný s nasadením. Dovolili sme si na konci zbytočné straty, ktoré si nemôžeme dovoľovať, pretože chceme vyzerať seriózne. Všetci majú príležitosť ukázať sa, tak nech ju využijú. A v tomto zápase bola ideálna šanca ukázať sa. Či sa niekto ukázal, to uvidí aj v ďalších stretnutiach a na svojej minutáži. Samozrejme za výsledok, sme veľmi radi, hoci úvod bol nervózny. Všetko je tu pre nás celkom nové – svetlá, reklamy okolo ihriska, celebrity row – a videli sme, že na začiatku sme nedali niekoľko dobrých striel, čo rezultovalo zo zbytočnej nervozity. Hneď, ako sme sa uvoľnili, odohrali sme solídny zápas. Ďakujem ľuďom, čo prišli. Vytvorili dobrú atmosféru. Dúfam, že budú chodiť stále. Som rád, že publiku sme dnes prezentovali dosť mladých hráčov. To tiež nech ľudia vnímajú, že týchto šestnásť a sedemnásťročných chlapcov treba podporovať. Je to dôležité pre nás a aj pre celý slovenský basketbal.“

Milan SZABÓ (hráč Interu):V prvých pár minútach sme nenasadili tempo, aké sme chceli. Hostia sa s nami držali. Potom sme však začali hrať našu hru, natiahli sme rozdiel a odohrali stretnutie v dobrom tempe.“

Ľubomír URBAN (tréner Nitry): „Som celkom spokojný s priebehom zápasu. Prvá štvrtina bola obojstranne opatrná, vyrovnaná. Treba brať do úvahy, že sme dlhšie nehrali a zápasový rytmus je trocha iný. Intenzívne sme trénovali, dnes sme potrebovali chytiť ten herný rytmus. Oproti ostatným zápasom s Interom som tento raz videl veľa pozitívnych momentov, ktoré sú pre nás povzbudením do ďalších stretnutí, pretože máme pred sebou veľkú porciu domácich zápasov, aj keď medzi nich patria aj duely s Levicami a Spišskou Novou Vsou, čo sú supertímy naše súťaže. Berieme to ako výzvu a chceme v marci ukázať našu lepšiu tvár. Dnes sme videli náznaky tej lepšej tváre.“

Ľubomír URBAN ml. (hráč Nitry): „Prelomilo sa to na tvrdej obrane Interu, keď už sme až tak nevládali premieňať naše strely a súper si z jednoduchých protiútokov a jednoduchých striel ešte v prvom polčase vytvoril náskok. A ten si potom udržal až do konca zápasu.“