Aktuality

Semifinále 3: Levice - Inter 82:56

Patrioti Levice – Inter Bratislava 82:56

(24:20, 23:19, 18:10, 17:7)

KONEČNÝ STAV SÉRIE 3:0

Inter neobháji majstrovský titul, ktorý získal ešte v roku 2019. Žiaľ, jeho púť sezónou 2020/21 sa končí v semifinále. Ani v jednom z troch stretnutí nenašli žlto-čierni recept na favorizovaných Levičanov, a tak do finále v najkratšom možnom čase postúpili Patrioti.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter sa v úvode dvakrát dostal do tesného, jednobodového vedenia, ale domáci si začiatok zápasu postrážili, ba v 8. minúte sa odpútali na 19:12 a o vyše minútu neskôr aj na 22:14. Prvú desaťminútovku ale po dobrom finiši hostí vyhrali len 24:20.

DRUHÁ ŠTVRTINA. V 13. minúte Levice po prvý raz viedli dvojciferne 32:22, neskôr aj 41:29, či 45:33, Inter sa však ešte pred prestávkou priblížil na 39:45 a do šatní odchádzal s mankom 39:47.

TRETIA ŠTVRTINA. Začiatky druhých polčasov v podaní Interu sú špeciálnou kapitolou. Čiernou. Aj teraz Levice odštartovali šnúrou 11:0, kým dali Bratislavčania prvý druhopolčasový kôš. a celkovo sériou 17:2, po ktorej Patrioti vyhrávali 64:41. Tu kdesi sa definitívne zlomil zápas. Žlto-čierni ešte skúšali stiahnuť manko, dostali sa aj na 15 bodov, ale pred poslednou periódou prehrávali 49:65 a postupne sa museli zmieriť s tým, že doma pred divákmi si v tejto sezóne už nezahrajú.  

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Už sa len dohrávalo, o víťazovi bolo rozhodnuté, a tak posledné minúty dostali priestor mladíci Interu.   

REČ ŠTATISTÍK. Trojky. Levice nám ich dali 16 iba z 32 pokusov. Strelcom domácich stačilo nechať kúsok priestoru, byť pri nich o zlomok sekundy neskôr (a niekedy ani to nie) a trestali... Tento raz nás už Levice „nepreskákali“ – na doskoky sme vyhrali tesne 41-39... Prehrali sme však na asistencie 11-20... Z individualít sme znova dokázali zapojiť pivota Michaela Fuseka, nazbieral tak 18 bodov, 11 doskokov a 5 blokov... Dvojciferný nástrel ponúkli už len Lautaro López, autor 14 bodov a Duke Shelton s 10 bodmi.  

ČO ĎALEJ? Ďalej už nič. Sezóna 2020/21 sa pre Inter definitívne skončila. Od „reštartu“ v roku 2012 ani raz nechýbal v semifinále ligy, no tento rok po prvý raz nezíska žiadnu medailu. Skončil štvrtý. Prežil však kritický ročník, v ktorom musel vyjsť s výrazne nižším rozpočtom a v ktorom prejavil odvahu miesto cudzincov staviť na svojich skvelých mladých odchovancov, ktorým dopriaval priestor počas celého ročníka, vrátane play-off. Dal tiež príležitosť dvom výrazným zahraničným individualitám, ktoré síce musia ešte dozrieť, no aj tak ukazovali skvelé veci. Ako šťastný sa ukázal aj príchod tretieho legionára počas sezóny. A samozrejme, nezabúdajme na štyroch skúsených Slovákov, z ktorých najmä Michael Fusek ukázal, ako mimoriadne platným hráčom môže byť, ak tréner dokáže využiť jeho hráčske kvality i výšku.  Bol to mimoriadny ročník, hoci sme ho neozdobili finálovou účasťou. Bol však pre nás zároveň smutný. Zvykli sme si v posledných rokoch, že fanúšikovia do Eurovia Arény neprúdia po tisíckach ale po stovkách, no o to osobnejšie väzby si klub i hráči vytvorili s publikom. Tie najprv pretrhla pandémia a hoci na začiatku sezóny sme sa dvakrát mohli stretnúť na lige osobne, odvtedy sme hrávali už len pre prázdnymi tribúnami. Chýbali ste nám. A môžeme už len špekulovať, čo by bola naša mladá partia od novembra vedená skúseným odborníkom Olegom Meleščenkom dokázala, keby ste ju boli po celú sezónu hnali vpred tak fantasticky ako v úvodnom kole proti vysoko favorizovanej Spišskej Novej Vsi. Napriek tomu, že sme sa nevídali osobne, ďakujeme vám za všetky prejavy podpory a pevne veríme, že zlé časy pominú a my sa budeme znova stretávať na ligovom basketbale v Eurovia Aréne.

LEVICE: Wade-Chatman 18, Krajčovič 13, Abrhám 11, Bojanovský 10, McCallum 10 (Danielič 8, Bachan 6, Juríček 4, Chaban 2, Adámik 0, Volárik 0).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Fusek 18, López 14, Beručka 8, Musil 4, Körner 0 (Shelton 10, Boros 2, Borodovčák 0, Koller 0, T. Malovec 0, Randuška 0, M. Malovec 0).

Tréner: O. Meleščenko.

TH: 13/12 – 14/10.

FAULY: 18 – 18.

TROJKY: 32/16 – 24/4.

DIVÁCI: 0.

ROZHODCOVIA: Fuska, Margala, Bara..

X

POVEDALI PO ZÁPASE (podľa basketliga.sk)

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Tešíme sa. Pred nami je ešte nejaká robota, myslím si, že sa na ňu tešíme. Verím, že to, čo pred nami je, nám prinesie ešte väčšiu radosť. Koniec už bol taký, ale myslím si, že ešte v priebehu druhého polčasu sme museli stále náskok kontrolovať. Boli momenty, keď Inter vyzeral, že sa na nás môže doťahovať. Mali sme to pod kontrolou, nedovolili sme im stiahnuť na jednociferný náskok. Týmto sme zápas ukontrolovali.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Naozaj musím uznať, a to som už hovoril, že favoritom od začiatku boli Levice. To, čo predvádzali počas základnej časti, bolo úplne niečo iné. Otvorili nám možnosti, ktoré sme veľmi dobre využili. Play-off, to je úplne iná vec. Bojovali sme na maximum, ale bol to náš strop. Chcem poďakovať našim fanúšikom, ktorí nám držali palce. Žiaľ, bolo to teraz všetko, čo sme mohli. Je to však pekný výsledok na to, aké máme plány a súpisku. Prajem Leviciam vo finále všetko dobré a nech sa im darí, nech hrajú proti komukoľvek. Keď chcú byť najlepší, tak musia nad každým zvíťaziť.“


Zoznam aktualít

Naši partneri