Po nepresvedčivom prvom polčase exhibícia v druhom

INTER BRATISLAVA – BC PRIEVIDZA 94:67

(19:18, 23:25, 24:14, 28:10)

Inter sa vrátil do akcie po vyše trojtýždňovej karanténe. Narazil na súpera zo dna ligovej tabuľky, ktorý však v ostatných týždňoch húževnato bojuje, aby udržal pri živote aspoň teoretickú nádej na účasť v play-off a najmä dohral ročník so cťou. Kým v januári zdolali žlto-čierni Hornonitranov v nešťastnom zápase, v ktorom stratili Ivana Gandia-Rosu, len tesne 68:66, teraz sa zrodil oveľa jednoznačnejší výsledok. Hoci treba povedať, že sa nerodil celkom bez komplikácií.

PRVÝ POLČAS. Hostia sa v úvode chopili iniciatívy, rýchlo viedli 7:1, no interisti za chvíľu vyrovnali na 7:7 a potom mali viac z hry, vďaka čomu sa dostali na 19:14. Prvú desaťminútovku získali tesne 19:18. V druhej najprv vyhrávali 29:21, aby vedenie stratili a v 17. minúte bol stav 30:35 v ich neprospech. Za sínusoidy Interu mohli drobné nepresnosti a tiež okná v obrane. Tie hostia využívali – najmä Marek Jašš, ktorý spoza trojkového oblúka dokázal premieňať i ťažké strely. Na prestávku tak žlto-čierni odchádzali s minimálnym mankom 42:43.

DRUHÝ POLČAS. Po zmene strán ešte chvíľku hostia hrozili, najmä vďaka kapitánovi Jaššovi, ale od stavu 52:52 potiahli domáci sériu 14:5, ktorou otočili vývoj zápasu. V záverečnej časti totálne zlomili odpor súpera, ktorý volil čoraz nelogickejšie riešenia a bol viditeľne demoralizovaný. Inter napokon vyhral vysoko 94:67.

REČ ŠTATISTÍK. Džiugasovi Slavinskasovi chýbal jediný doskok, aby dosiahol cenné triple-double: zaznamenal 28 bodov, 12 asistencií a 9 doskokov. V indexe užitočnosti mu svietilo 42... Jure Zubac prispel 26 a Trevor Blondin 21 bodmi. Michael Fusek k 12 bodom pridal skvelých 7 doskokov... Hoci sme prehrali na doskoky 32:34, mali sme až 27 asistencií len pri 6 stratách, kým Hornonitrania 17 asistencií a 15 stratených lôpt... Hral sa pomerne čistý zápas, pomer falulov bol len 9-11... Prievidžania nehádzali ani jediný trestný hod, čo je nevídaný úkaz.

ČO ĎALEJ? V sobotu sa predstavíme na palubovke Komárna. Budúcu stredu cestujeme do Spišskej Novej Vsi. Na svojom ihrisku v Pezinku sa zrejme predstavíme znova až v marci.

INTER: Slavinskas 28, Zubac 26, Blondin 21, Fusek 12, M. Malovec 0 (M. Koller 4, Orihel 3, Minarovjech 0, D. Koller 0).

PRIEVIDZA: Jašš 24, Vučičevič 13, Dmitrovič 11, Čučovič  9, Majerčák 7 (Lukáč 3, Simonides 0, Králik 0, Pasovský 0, Kielar 0).

POVEDALI PO STRETNUTÍ

Edgars JAUNZEMS (asistent trénera Interu): „Stále máme problémy, na tréningu pracujeme s deviatimi hráčmi. Až dodnes sme nehrali piati proti piatim. Vedeli sme, že to bude ťažké, ale nevedeli sme, ako presne. V prvom polčase sme trocha trpeli. Doplácali sme najmä na chyby v obrane. Do druhého polčasu sme obranu trocha zmenili a pomohlo nám to vyhrať zápas. Cez prestávku sme si v šatni vraveli, že zostávame súťaživí, budeme sa držať nášho plánu a čosi zmeníme v defenzíve. Urobili sme drobné vylepšenia, s ktorými sme potom vyrukovali do druhého polčasu.“

Martin KOLLER (hráč Interu): „Myslím si, že pre psychiku je dobré, že po takom dlhom čase sme sa vrátili do zápasového rytmu a hneď víťazne. V prvom polčase im padlo deväť trojok, v druhom sme však zlepšili obranu, vpredu aj nám padli nejaké strely a preto myslím, že sme zaslúžene vyhrali.“

Krunoslav KRAJNOVIČ (tréner Prievidze): „Nestalo sa to až v druhom polčase. Aj napriek slušnému výsledku sme už v prvom polčase robili množstvo chýb, ktoré Inter v druhom potrestal. Nepoučili sme sa z prvého polčasu. V prvom rade, laxne sme vstúpili do stretnutia. Mysleli sme si po poslednom víťazstve nad Handlovou a po januárovom stretnutí s Interom, keď sme sa dotiahli a skoro otočili, že to teraz príde samo od seba. Najmä, keď Inter mal taký dlhý zápasový výpadok. Ja som však predpokladal, že Inter bude hladný po takej prestávke a že bude hrať s chuťou. Inter má kvalitu a my ako posledné mužstvo ligy si nemôžeme dovoliť pristúpiť laxne k zápasu. Musíme byť koncentrovaní po celých 40 minút a dodržiavať veci, na ktorých sa dohodneme, aby sme zvíťazili. To sa nám nedarilo už od prvej minúty. Spravili sme množstvo chýb, ktoré oko laika možno nepostrehne, ale sú to tie chyby, ktoré nás po zmene strán stáli zápas. My si napríklad nemôžeme dovoliť taký luxus, že nevyužijeme výborný strelecký večer Mareka Jašša. Má dobrú streleckú formu, musia sa ale pridať aj ostatní. Tento raz sa nepridali a potom to vyzeralo tak ako to vyzeralo. “