Aktuality

Rivala sme zdolali o bod

INTER BRATISLAVA – BC PRIEVIDZA 75:74

X

PRIEBEH: Zbytočné chyby, nedorozumenia a straty mohli za to, že Inter „prešvihol“ prvú štvrtinu 13:17. Našťastie, v druhej sa herne chytil. Postupne sa vyrovnal obraz hry a aj skóre. Ba Inter začal určovať tempo. Chvíľami vďaka dobre zahraným akciám, inokedy vďaka zásahom svojich opôr. Aj keď opticky mal po zmene strán navrch, na to, aby sa mohol súperovi väčšmi vzdialiť, potreboval by kontrolovať doskok a vyhnúť sa niekedy až školáckym chybám. Napriek tomu, keď sa lámal zápas, tréner Danilo Rakočevič so zverencami opakovane dokázal nájsť správne riešenia a vďaka tomu Inter zdolal svojho historického rivala 75:74.

BOD ZLOMU: Zlomových momentov bolo viacero. Pre Inter bolo dôležité, že po nevydarenej úvodnej štvrtine sa v druhej chytil. Po zmene strán vybehol na súpera a odpútal sa na 47:39 a hoci potom Prievidza vyrovnala na 51:51, nespanikáril. Za zlomové momenty by sme ale mohli označiť najmä tie, ktoré prišli v poslednej minúte. Inter sa snažil kontrolovať koncovku, nedovolil súperovi vyrovnať. Miernou komplikáciou bola šťastná trojka hosťujúceho Oleksandra Belikova od polovice ihriska.

REČ ČÍSEL: Súper nás opäť preskákal: 46-35 na doskoky, 13-3 na útočné doskoky, čo Prievidžanov držalo v hre až do konca... Interisti si rozdali až 19 asistencií, čo je solídne číslo... Dante Moses zaznamenal double-double , keď k 10 bodom pridal rovnaký počet doskokov.  

HRDINA: Gojko Sudžum nastrieľal 22 bodov, Ozren Pavlovič 19, no my aj tak označíme za hrdinu Gorana Bulatoviča. Bola to jeho energia, prehľad a dobré prihrávky, ktoré v druhom polčase nasmerovali Inter za víťazstvom. Buli nakoniec odohral 30 minút, počas ktorých zaznamenal 6 bodov a 9 asistencií.

ČO ĎALEJ? V prvý novembrový deň nás môžete prísť povzbudiť do Komárna, kde si zmeriame sily s vicemajstrovským BC. Doma sa opäť predstavíme v sobotu 4. novembra, keď od 17:00 privítame nebezpečnú Handlovú, z pozície kouča vedenú ex-interistom Nešom Miloševičom.  

X

ŠTATISTIKY:

INTER BRATISLAVA – BC PRIEVIDZA 75:74

(13:17, 21:18, 22:16, 19:23)

BRATISLAVA: Sudžum 22, Pavlovič 19, Moses 10, Bulatovič 6, Hudec 0 (Adomavičius 9, Kozlík 9, Ďurečko 0, M. Koller 0, Szabó 0).

Tréner: D. Rakočevič.

BC: Belikov 22, Milner 21, Rhodes 14, Radovič 9, Lairy 2 (Bolek 4, Kincel 2, Lukáč 0).

Tréner: S. Jankovič.

TH: 19/12 – 19/11.

FAULY: 23 – 19.

5 FAULOV: 33. Adomavičius.

TCH: 33. tréner hostí.

TROJKY: 25/11 – 30/5.

DIVÁCI: 150.

ROZHODCOVIA: Margala, Bara, Turčin.

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ:

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Nebolo to nič nové: vyhrávali sme o osem bodov a asi osemkrát sme nedoskočili pod vlastným košom. Hostia z toho trafili dve trojky. Je to veľmi jednoduchá vec, netreba o tom filozofovať – keby sme ustrážili doskoky, zrejme by sme mohli kontrolovať zápas. Druhá vec, keď už sa duel skomplikoval, opäť sme – rovnako ako už viackrát od začiatku sezóny – začali bojovať sami so sebou, s našou mentálnou pohodou. Nakoniec sme to ale zvládli. Že súper trafil trojku od polovice, to sa stane raz za čas... Čiže nepovažujem to za tragický výkon. Samozrejme, mali sme mať lepší focus, no stále sa cítime príliš v pohodičke v momentoch, keď vyhrávame, čo sa mne osobne nepáči. Víťazstvo nás ale posunie a môžeme sa z neho tešiť. Cieľ bol zvíťaziť a to sa nám podarilo. A ja musím ešte obzvlášť zložiť komplimenty Goranovi Bulatovičovi, ktorý si plní všetky povinnosti asistenta, ale dnes, keď sme veľmi potrebovali víťazstvo, pomohol nám skúsenosťami, asistenciami a v niektorých momentoch aj bodmi, aby sme zvládli zápas. Je neskutočný v tom, čo robí. Klobúk dole.“

Marek KOZLÍK (hráč Interu): „Po dvoch strašne nevýrazných výkonoch v Spišskej a Leviciach sme potrebovali sústredený, dobrý výkon a potrebovali sme sa nakopnúť do ďalších stretnutí. Prievidza hrala tvrdo, my sme striedali zónovú a osobnú obranu, rovnako ako súper. Miestami sme sa dokázali utrhnúť, avšak chybičkami, ktorými naša hra zatiaľ trpí, sme zápas zdramatizovali. Nakoniec, chvalabohu, víťazný koniec pre nás. Myslím, že aj skúsenosťami – na ihrisku sme boli v koncovke skúsenejšia garda – sme to zvládli. Som veľmi rád za víťazstvo. Ďakujem chlapcom za bojovnosť.“

Saša JANKOVIČ (tréner Prievidze): „Boli sme veľmi blízko. Hrali sme veľmi dobre v prvom polčase. Samozrejme, máme nejaké problémy, že sme poriadne netrénovali celý týždeň a tak... Na konci sme možno aj fyzicky odišli. Mali sme voľnú strelu Milnera, mohli sme si vynútiť predĺženie, ale bohužiaľ, tento raz nedal. Verím, že konečne bude šťastie priať aj nám, nabudúce to niekto dá a že sa zápas zlomí na našu stranu. Interu gratulujeme. Nakoniec to bol zápas na jednu loptu a tá išla na stranu domácich. Verím, že od ďalšej soboty sa to otočí v náš prospech. “

Samuel KINCEL (hráč Prievidze): „Čo nás stálo zápas, sú drobné chyby vyplývajúce z nedostatku koncentrácie. Napríklad chyby v obrane, keď sme si pri zdvojovaní nechali dať kôš. Už dlhšie nás trápi nízka úspešnosť trestných hodov, v prvom polčase sme nepremenili žiadny trojkový pokus... snahou a bojovnosťou sme sa vrátili do zápasu. Na konci to bolo o jednej lopte. Tiež sme spravili nejaké chyby a nepadla nám posledná trojka.“


Zoznam aktualít

Naši partneri