Aktuality

Mobilný pivot so skúsenosťami z ENBL

Tréner Aramis Naglič avizoval, že si praje, aby Inter pod jeho taktovkou hral rýchlo, dôrazne, agresívne, tvrdo, ale zároveň disciplinovane. Tejto charakteristike nasvedčuje aj výber podkošového hráča. Bratislavčania totiž podpísali kontrakt s 24-ročným, 203 cm vysokým Američanom Bryantom Thomasom. Ten v uplynulom ročníku okúsil aj nadnárodnú ENBL, do ktorej teraz mieria aj žlto-čierni.  

Rodák zo Charlotte absolvoval univerzitu Carson. V Európe začínal v srbskom celku Joker Sloga, za ktorý však nastúpil len na dve minúty. Nasledoval prestup do Bulharska. V tamojšej najvyššej súťaži odohral v drese Spartaku Pleven 39 stretnutí, v ktorých dosahoval solídne priemery 9,9 bodu, 5,4 doskoku a 1,3 bloku na zápas. V piatich dueloch ENBL prispel priemerne 11,2 bodmi.  

„Thomasa by som označil za ľahkého pivota, hrajúceho na pozíciách päť a štyri. Je veľmi mobilný, pohyblivý. Má tiež skúsenosti z ENBL, v Bulharsku hral veľmi dobre. Ako som povedal už pri predstavovaní Gunna, vzali sme ďalšieho basketbalistu, ktorý nie je v Európe nováčikom, preto verím, že bude pre nás o čosi jednoduchšie spolupracovať,“ uviedol tréner Aramis Naglič.

Pripomeňme si, že žlto-čierni zatiaľ oznámili, že tréner Naglič s asistentom Danilom Rakočevičom budú mať v nadchádzajúcej sezóne 2024/25, v ktorej sa Inter predstaví v domácej Niké SBL i nadnárodnej ENBL, v kádri slovenských reprezentantov Samuela Volárika a Milana Szabóa a tiež Američanov Krisa Monroa, Milana Acquaaha, R. J. Gunna a Bryanta Thomasa. Ďalšie mená plánuje klub predstaviť už v najbližších dňoch.


Zoznam aktualít

Naši partneri