Aktuality

Zastavíme rozbehnuté Levice?

Termín: 3. 11. 2021 od 18:00

Po tom, čo sme pre zranenia a virózu šarapatiacu v kádri Interu museli odložiť víkendový zápas proti Prievidzi, hlásime sa znova. V predohrávke 9. kola hostíme Levice, aktuálneho lídra  Niké SBL.

Žlto-čierni ešte dokázali s osmičkou zdravých hráčov odohrať minulotýždňový súboj Alpsko-jadranského pohára, v ktorom favorizovanej Viedni podľahli len tesne 82:84. Následne však tréner Oleg Meleščenko už nemal k dispozícii ani minimálny počet zdravých basketbalistov. Sobotný duel proti Prievidzi musel byť v piatok popoludní odložený. O náhradnom termíne vás budeme, samozrejme, včas informovať.

Ďalšou výzvou teda nie je posledný tím Niké SBL čakajúci na premiérové víťazstvo, ale jej líder. Levice síce zaváhali v úvodnom kole doma s Lučencom 82:85, ale odvtedy vyhrali všetkých päť ligových stretnutí a cez víkend sa predrali na čelo. Celkovo, ak započítame aj stretnutia Alpe Adria Cupu a Slovenského pohára, Patrioti v tejto sezóne vyhrali osem z doterajších deviatich súťažných stretnutí. Nebolo by od veci trocha im túto bilanciu dnes pokaziť...

V tomto ročníku sme si s Patriotmi už zmerali sily. Na duel v Leviciach nespomíname radi aj preto, že už v jeho úvode musel pre zranenie odstúpiť náš kapitán Michael Fusek, ktorý odvtedy maróduje so zraneným ramenom. Inter síce po väčšinu duel strácal, ale vďaka výborne zvládnutej tretej štvrtine (29:12) sa dotiahol a zdramatizoval koncovku. Levice však v posledných minútach predsa len vedenie udržali, ba odskočili až na konečných 90:77.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Miroslav PÁLENÍK (team manažér Interu): „Po týždni, keď sme na tréningu vyzerali skôr ako tím, ktorý hráva basketbal 3x3 sme v utorok konečne dali na tréningu dokopy desať hráčov, ktorí si mohli chvíľu zahrať piati proti piatim. Verím, že naše zdravotné problémy sú nateraz vyriešené, s výnimkou dlhodobo zraneného Michaela Fuseka, a môžeme sa sústrediť len na basketbal. Hráme proti Leviciam, proti lídrovi tabuľky hrajúcemu solídny basketbal na oboch koncoch. Do zápasu musíme ísť s veľkou energiou. Verím, že chlapci po vynútenej sobotnej prestávke majú chuť na basketbal, na Levice vybehnú a odohrajú s nimi vyrovnanú partiu, ktorá sa rozhodne až v závere.“