Aktuality

O finále zabojujú naozaj štyria najlepší

Len vo štvrtok sme spoznali zvyšných dvoch semifinalistov a už dnes večer úvodnými stretnutiami odštartuje druhé kolo play-off. Hoci sa črtali až dve prekvapenia, napokon doň postúpili družstvá po základnej časti zoradené práve na prvej až štvrtej priečke.

Už dnes vieme, že nech sa semifinále skončí akokoľvek, o titul si naisto zahrajú mužstvá, pre ktoré to nebude premiéra. Inter zabojuje o možnosť uchádzať o svoj celkovo deviaty titul (piaty slovenský), Prievidza o siedmy (rovnako piaty slovenský), Levice o tretí a Svit tiež o tretí (avšak druhý v ére samostatnosti).

Pravda, do finále nevedie žiadna skratka – na postup treba vybojovať štyri víťazstvá, teda o jedno viac než v prvom kole. Na druhej strane, už tretí rok sa nehrá o tretie miesto, takže bronzové medaily ako cenu útechy zavesia na krk obom zdolaným semifinalistom.

Najlepšia štvorica má z päťdesiatich percent rovnaké zloženie ako vlani, keď v nej opäť nechýbajú Levice obhajujúce trofej a ani Inter, pre ktorý je to siedma účasť v rade. Prievidza sa vracia po ročnej odmlke a Svit po šnúre štyroch neúspešných štvrťfinálových účastí.

Naďalej platí, že najväčšími favoritmi sú práve Levice a Inter. Pravda, nevedno, ako sa na úradujúcom majstrovi podpíše vyčerpávajúca séria s Handlovou. Zhodou okolností však Patrioti narazia na Hornonitranov, ktorí majú za sebou obdobne náročné ťahanice s Komárnom. Nezabúdajme ani na to, že Prievidza si v základnej časti počínala vo vzájomných dueloch úspešnejšie a určite môže favorita nielen potrápiť, ale za istých okolností aj eliminovať.

Druhú dvojicu tvoria podstatne lepšie oddýchnutí interisti, ktorým na vyradenie Spišskej Novej Vsi stačili tri zápasy a Sviťania, ktorí mali voľno od utorka, keď na dovolenky poslali Žilinčanov. Podtatranci síce prehrali všetky štyri tohtosezónne merania síl s Interom, neuspeli už sedemkrát v rade (naposledy Bratislavčanov zdolali vlani v januári), no už viackrát dokázali zmobilizovať sily a svojim energickým herným prejavom narobiť problémy hociktorému zo súperov.

PROGRAM SEMIFINÁLE PLAY-OFF

(hrá sa na štyri víťazstvá)

DNES: Inter – Svit, Levice – Prievidza (oba 18.00).

STREDA 24. APRÍLA: Svit – Inter, Prievidza – Levice (oba 18.00).

SOBOTA 27. APRÍLA: Inter – Svit, Levice – Prievidza (oba 18.00).

STREDA 1. MÁJA: Svit – Inter, Prievidza – Levice (oba 18.00).

SOBOTA 4. MÁJA: Inter – Svit, Levice – Prievidza (oba 18.00).

UTOROK 7. MÁJA: Svit – Inter, Prievidza – Levice (oba 18.00).

ŠTVRTOK 9. MÁJA: Inter – Svit, Levice – Prievidza (oba 18.00).

BK INTER BRATISLAVA (1.) – BK ISKRA SVIT (4.)

VZÁJOMNÁ BILANCIA V TEJTO SEZÓNE: 4 - 0; 88:79 (vonku), 69:58 (doma), 85:72 (v), 73:68 (d).

TIP ŠPORTU: na zápasy 4:1 pre Inter.

BK LEVICKÍ PATRIOTI (2.) – BC PRIEVIDZA (3.)

VZÁJOMNÁ BILANCIA V TEJTO SEZÓNE: 1 - 3; 67:74 (vonku), 87:86 (doma), 56:68 (v), 55:75 (d).

TIP ŠPORTU: na zápasy 4:3 pre Levice.

Článok pôvodne vyšiel v denníku Šport. Ďakujeme za súhlas so šírením.


Zoznam aktualít

Naši partneri