Aktuality

2:0 je fajn, 3:0 by bolo lepšie

Viesť v sérii hranej na štyri víťazstvá 2:0 je fajn, ale vyhrávať 3:0 je ešte lepšie. Práve takýto leitmotív bude mať dnešné pokračovanie semifinálovej série.

Žlto-čierni dokázali na minulotýždňový skvelý štart (93:61) nadviazať aj v stredu pod Tatrami. Hoci v prvom polčase to bola vyrovnaná partia, Bratislavčania ho nakoniec prehrali 36:42. Ešte aj v 25. min viedli Sviťania 52:49, potom však začala koncertovať žlto-čierna filharmónia vedená dirigentom Nagličom, ktorá si rýchlo utvorila rozhodujúci náskok. Ten v záverečnej perióde narástol aj na 26 bodov. Inter napokon zvíťazil vysoko 95:74 a upevnil si vedenie v sérii.

V lige Bratislavčania neprehrali už úctyhodných osemnásť duelov v rade. V rámci SBL zaváhali naposledy 11. januára doma proti Komárnu (63:69). V kombinácii so Slovenským pohárom interisti vyhrali v kalendárnom roku 2019 dosiaľ 22 z 24 stretnutí.   

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Myslím, že to bude zápas, ktorý môže rozhodnúť túto semifinálovú dvojicu. Vedieme 2:0, hráme dobre, sme si vedomí našich kvalít a predstavíme sa pred našimi fanúšikmi. Verím, že budeme pokračovať v rovnakom rytme ako doteraz a skúsime sa posunúť na 3:0.”


Zoznam aktualít

Naši partneri