36. kolo: SNV – Inter 84:68

Spišskí Rytieri – Inter Bratislava 84:68

(34:19, 17:22, 21:8, 12:19)

Žlto-čierni si boli vedomí, komu budú čeliť v 36. kole Niké SBL, no napriek tomu sa chceli prezentovať dobrým výkonom a za optimálnych okolností aj vrátiť na víťaznú vlnu. Na spišskonovoveskej palubovke však podali jeden zo svojich najslabších výkonov za posledné obdobie. Nie všetko bolo zlé, nie všetko bolo márne, ale dobrými momentmi interisti nemohli zachrániť nezvládnuté pasáže. Po vyše mesiaci tak museli Spišskej Novej Vsi uvoľniť druhú priečku.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inkasovať 34 bodov za štvrtinu? A hneď za prvú štvrtinu? To azda nepotrebuje komentár...

DRUHÁ ŠTVRTINA. Inter sa v 15. minúte priblížil na nádejných 32:35, ale Spišiaci nespanikárili, vývoj mali naďalej pod kontrolou a napokon odchádzali na prestávku s dvojciferným vedením 51:41.

TRETIA ŠTVRTINA. Po zmene strán hrali Rytieri dôsledne v defenzíve, žlto-čiernych dostávali do komplikovaných zakončení a postupne si budovali náskok. Ten narástol na 23 bodov – 72:49. Za tohto stavu sa skončila tretia perióda a osud stretnutia bol spečatený.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Rozdiel bol opakovane aj 26-bodový, no v posledných minútach aj za prispenia mladíkov Inter skorigoval na prijateľnejších výsledných 68:84.

REČ ŠTATISTÍK. So Spišiakmi máme vyrovnanú bilanciu 3-3, v prípade rovnosti bodov však zahrá v ich prospech skóre zo vzájomných súbojov 472:440... Prehra o 16 bodov je najvyššia, odkedy Inter v novembri 2020 prevzal tréner Oleg Meleščenko... Súpera sme na doskoky „preskákali“ 46-29, na útočné 20-14, ale bolo nám to málo platné a bol to azda jediný relevantný ukazovateľ, v ktorom bol Inter lepší... Traja najlepší strelci sa zastavili na 13 bodoch: Michael Fusek k nim pridal aj 20 doskokov a 3 bloky. Duke Shelton na ne potreboval len 6 striel (premenil všetky) a 2 trestné hody (premenil jeden). Tretím do tejto partie bol Arnas Beručka.

ČO ĎALEJ? V utorok nás čaká dohrávka 33. kola SBL v Handlovej. V piatok semifinále Slovenského pohára. Záverečný turnaj sa po rokoch 2014 a 2017 bude znova hrať v Eurovia Aréne. Žiaľ, ako inak, bez divákov.

SNV: Stevanovič 20, Spencer 17, Ihring 16, Baťka 12, Antoni 2 (Nikolič 10, Mrviš 4, Židzik 2, Hasaj 0, Krajňák 0).

Tréner: T. Hojč.

INTER: Fusek 13, Beručka 13, López 8, Körner 7, M. Malovec 0 (Shelton 13, T. Malovec 5, Musil 4, Randuška 3, Borodovčák 2, Boros 0, Koller 0).

TH: 17/10 – 18/9.

FAULY: 23 – 16.

TROJKY: 33/12 – 22/5.

DIVÁCI: 0.

ROZHODCOVIA: Šarišský, Karniš, Gacík.

POVEDALI PO ZÁPASE

Teo HOJČ  (tréner SNV): „Chlapci dodržiavali zápasový plán, hrali s dosť veľkým nasadením, a tak sa dostavila táto výhra. Som rád, že veci, ktoré robíme na tréningu, sa dnes pretavili do herného prejavu. Fungovala aj tímová chémia. Je na nás, aby sme to v tomto duchu udržali aj naďalej. Stále však vidím priestor na zlepšenie, na tom treba ešte pracovať. Mali sme v taktickom pláne odstaviť Beručku s Lópezom, každý v lige vie, akú majú kvalitu a myslím si, že sa nám to podarilo. Čaká nás pohárové Final four, chceme sa naň čo najlepšie pripraviť a urobiť dobý výsledok.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu) : „Gratulujem domácim k zaslúženému víťazstvu. Domáci hrali super zápas, boli na nás dokonale pripravení. Nám nezostáva nič iné, len sa vrátiť na cestu, na ktorej sme boli. Ale to sú len také slová. Vždy je to o tom, ako chceme bojovať a ja už druhý zápas po sebe nevidím tím. Je to práca trénera, takže celú zodpovednosť beriem na seba. Som však veľmi nespokojný s tým, ako naše - v úvodzovkách - hviezdy začínajú rozmýšľať. Je to veľký problém. Škoda, že prehrávame. Dá sa prehrať všade, rozdiel je v tom, ako prehráte. Pre mňa je náš výkon veľkým sklamaním, ale v basketbale prídu aj také chvíle. Musíme sa vrátiť. Uvidíme či to dokážeme, je to totiž o charaktere.