Zas a znova... ďalšia mimoriadne tesná prehra

BC KOMÁRNO – INTER BRATISLAVA 97:95

PRIEBEH: Komárno aj Inter vstupovali do súboja po sériách troch prehier v rade. Bolo teda jasné, že jeden zo súperov ju ukončí, druhý natiahne. Domácich mal navyše po prvý raz na povel nový kouč Ivan Djordjevič, ktorý dosiaľ pracoval ako asistent a uplynulú nedeľu nahradil odvolaného Miljana Čuroviča.

V Komárne sa takmer po celý čas hral ofenzívny basketbal, kde obrany nijako zvlášť nevynikli. V úvodnej časti sa súper vystriedali vo vedení, ale Interu ju vyhral 23:19. Mierne navrch mal aj v druhej časti, a tak na prestávku odchádzal s vedením 45:39. A šesťbodový náskok si po vyrovnanej tretej časti preniesol aj do tej záverečnej, hoci v 25. sa hostia na moment odpútali až na 14 bodov, no toto vedenie si neudržali. V poslednej perióde sa Komárňanom podarilo vyrovnať, ba od stavu 83:83 potiahnuť sériu 10:3 a odpútať sa na 93:86, keď sa im vzadu opakovane darilo zastaviť interistov. Zostávali necelé dve minúty do konca, ale pre zmenu to bol Inter, kto udrel. Ozren Pavlovič a Antonio Daye sa postarali o to, že do poslednej minúty išli súperi za vyrovnaného stavu 95:95. V nej azda aj kúsok šťastia a viac pokoja chýbalo Interu, aby strhol víťazstvo na svoju stranu. Rozhodujúci kôš tak 13 sekúnd pred koncom dosiahol Komárňan Jaqualyn Gilbreath, keď upravil na konečných 97:95.

BOD ZLOMU: Záverečná sekvencia. Ozren Pavlovič sa pustil do nájazdu zľava, avšak krížnou prihrávkou napokon vyhadzoval na oblúk, čo vystihol domáci Gilbreath. Nájazd tiesnený Martinom Kollerom a Marekom Kozlíkom síce nepremenil, ale lopta (vraj) skončila v aute od nášho hráča, čiže rozohrávať mohli domáci. Lopta znova doputovala ku Gilbreathovi a ten aj cez ruku brániaceho Gojka Sudžuma z odskoku predsa len trafil. Inter mal ešte šancu na krátky záverečný útok, ale nenaložil s ňou optimálne.

REČ ČÍSEL: Je to už piata prehra Interu v tejto sezóne o jediný kôš (teda o tri a menej bodov)... Až traja interisti, Ozren Pavlovič, Gojko Sudžum a Antonio Daye, prekonali 20-bodovú hranicu, pričom druhý menovaný dosiahol double-double, keď k 24 bodom pridal aj 14 doskokov, z toho až 9 útočných, ktorými stanovil nový rekord aktuálneho ročníka... Interisti sa dopustili len ôsmych strát, kým súper mal štrnásť, o čosi horší však boli v streľbe z hry.

HRDINA: Ozren bol ten, kto dôležitými bodmi v predposlednej minúte vrátil Inter do hry. Škoda, že sa žlto-čiernym nepodarilo dovŕšiť obrat.

ČO ĎALEJ? V sobotu 3. februára doma privítame „čierneho koňa“ aktuálneho ročníka Niké SBL, tím MBK Handlová. Hrať by sa malo ešte stále na Vietnamskej ulici.

XX

ŠTATISTIKY:

(19:23, 20:22, 26:26, 32:24)

KOMÁRNO: Páleník 22, Volárik 19, Markovič 15, Gilbreath 14, Bryant 4 (Walker 17, Danielič 6, Dolník 0, Foltín 0).

Tréner: I. Djordjevič.

INTER: Pavlovič 25, Sudžum 24, Daye 21, Adomavičius 11, Minarovjech 0 (Szabó 9, Kozlík 5, Ďurečko 0, D. Koller 0, M. Koller 0).

Tréner: D. Rakočevič.

TH: 20/15 – 25/21.

FAULY: 18 – 23.

TROJKY: 29/12 – 33/12.

DIVÁCI: 510.

ROZHODCOVIA: Šarišský, Margala, Uhrin.

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Ivan DJORDJEVIČ (tréner Komárna): „Nesmierne náročný zápas, ale to sme aj očakávali. Inter ukázal kvalitu, do zápasu vstúpil fyzicky silný, ale to sa nám všetko podarilo prekonať. Turbulentné obdobie je za nami a môžem povedať, že chalani ukázali charakter. Verili sme si, dokonca aj pri 14-bodovom manku. Toto je pre nás len motivácia pokračovať v tréningu a v práci, ktorú sme začali. Obrovská vďaka patrí aj našim fanúšikom, že nás naďalej podporujú a sú s nami.“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Sami sme si na vine. Už neviem koľký raz v tejto sezóne, neustrážili sme vedenie a hrali sme veľmi slabú obranu. Dúfam, že to bude lepšie. Osobne si myslím, že sme mohli lepšie odohrať posledné dva útoky, nevyužili sme to. Gratulujem Komárnu, my ideme ďalej pracovať na našich veciach.“