Aktuality

Menej ako sto percent je málo

Vyrovnaná bilancia 9-9 nie je zlá. V Niké Slovenskej basketbalovej lige aktuálne stačí na priebežné štvrté miesto. Stred tabuľky je pre väčšinu družstiev pred blížiacim sa vrcholom základnej časti uspokojivým postavením. A pred štartom ročníka by ho možno brali aj žlto-čierni. Nezabúdajme však, že v jednom momente ťahali šesťzápasovú víťaznú sériu, ktorú dosiaľ nik neprekonal a s bilanciou 8-2 viedli poradie najvyššej súťaže. Ich potenciál preto nikto nespochybňuje. Aj im by však svedčalo, keby si v nadchádzajúcich dvoch stretnutiach opäť vylepšili bilanciu. Hoci dvakrát po sebe hrajú doma, v hale na Vietnamskej ulici, nič ľahké ich nečaká.

V stredu 18. januára si zverenci trénera Danila Rakočeviča zmerajú sily s MBK Handlová. Keďže ide o stredajší duel, úvodný rozskok je naplánovaný na siedmu večer. O tri dni neskôr, v sobotu 21. januára, privítajú žlto-čierni, v zápase, ktorý sa začína o piatej popoludní, Komárno.

V oboch prípadoch ide o tabuľkovo horšie postavených súperov. V oboch prípadoch však ide o protivníkov, ktorí čakajú, kto ich podcení, alebo im dá hoci len malú šancu. Aj keď handlovskí „baníci“ majú vonku bilanciu 2-7, výpočet súperov, ktorých dokázali potrápiť, je celkom pestrý. Patrí doňho aj líder zo Spišskej Novej Vsi. Podobné konštatovanie platí aj o Komárne, ktoré má síce vonku bilanciu 2-6, no uspieť dokázalo napríklad v Lučenci. A pozor! V Alpsko-jadranskom pohári Komárno vonku plienilo na ihriskách českého Kolína, chorvátskeho Škrljeva i rakúskeho Kapfenbergu. Interistov po sobotnej nešťastnej prehre v Lučenci, keď sa dokázali heroicky vrátiť z -10, aby napokon domácim podľahli 88:96, veru nečaká jednoduchá misia.

„Neviem, či je zaváhanie správne slovo, keď hovoríme o výsledku z Lučenca, pretože nech hráme proti hocikomu, nie sme favoriti. V Lučenci sme hrali na vyrovnaný výsledok, ale chyby v útoku a pohoda v obrannej činnosti nás stáli víťazstvo,“ konštatuje tréner Rakočevič a pokračuje: „Teraz, s Handlovou, sa chceme vrátiť na víťaznú vlnu. Doma máme dobrú príležitosť. Stále opakujem, že my musíme odovzdať v každom stretnutí maximum, pretože nie sme tím, ktorý je tak poskladaný a tak nastavený, že mu stačí odohrať na sedemdesiat percent, aby vyhral zápas. V každom dueli musíme ísť na viac ako sto percent. Ale ak takto naozaj odohráme, môžeme hrať s každým v tejto lige. Myslím si, že sme to už viackrát ukázali. Proti Handlovej to nebude iné. Musíme hrať na viac ako sto percent. Lebo všetko pod sto percent – ak ich neodovzdáme – nám môže spôsobiť problémy. Handlová je nebezpečná, je to strelecký tím, ktorý dokáže nastrieľať veľa bodov. Videli sme, že hrajú rýchlo, na veľa útokov. Je na nás, aby sme presadili naše tempo. Ofenzívne aj defenzívne. Potom máme nádej, že vyhráme.“

My len dodávame, že proti Handlovej sme nastúpili už v septembri v rámci prípravy. Vo Federálnom pohári sme vtedy zvíťazili 72:53. Potom, 22. októbra, žlto-čierni zdolali „baníkov“ doma 78:72 aj v lige, no v decembri na ich pôde prehrali 79:86.

Vyrovnanú bilanciu v aktuálnom ročníku Niké SBL má Inter aj proti Komárnu. V októbrovej defenzívnej bitke síce doma vyhral 55:48, no v decembri aj trocha smolne uhral výsledok 76:80. „Hoci nerád hovorím dopredu, lebo najprv sa musíme sústrediť na Handlovú, Komárno, ktoré nás čaká doma krátko po nej, je dobrý tím. Komárňania aj teraz vyhrali v Prievidzi, kde ukázali, akí sú fyzickí, nepríjemní. My sme s nimi odohrali dva vyrovnané zápasy a predpokladám, že aj tento tretí, v sobotu, bude egalový. Ale pre nás platí to isté: musíme robiť naše veci celých štyridsať minút v obrane i útoku a potom budeme mať príležitosť vyhrať aj toto stretnutie,“ prízvukuje tréner Danilo Rakočevič.

Ešte raz pripomíname, že v stredu proti Handlovej začíname o 19:00 a v sobotu proti Komárnu o 17:00. Hráme doma, v útulnej hale na Vietnamskej ulici a ako vždy vám dávame do pozornosti možnosť zakúpiť si lístky z pohodlia domova prostredníctvom siete Predpredaj.sk.


Zoznam aktualít

Naši partneri