Ako si počínali mladí Interisti

Naše mládežnícke nádeje mali aj počas víkendu na programe svoje zápasy. Juniori vycestovali na svoj prvý duel do Prievidze. Interisti od začiatku zápasu diktovali tempo duelu, s ktorým sa domácim nevedeli vysporiadať. Hnaní domácim publikom sa snažili dotiahnuť na našich chlapcov, ale herná istota, ktorá išla z našich chlapcov bola neprekonateľná. Do polčasu si žltočierni vypracovali 19 bodový náskok. V druhom polčase sa hra vyrovnala, ale my sme bez problémov doviedli duel do víťazného konca. Druhý zápas sme odohrali v dobre známom prostredí na Pasienkoch. Do zápasu proti Žiaru nad Hronom sme vstupovali ako jasný favorit. To sa ukázalo už počas prvých dvoch štvrtín, keď súper mal problém ubrániť našich hráčov v hre 1 na 1. To sa premenilo aj do polčasového skóre 49-31. V druhom polčase síce náš súper vytiahol zónovú obranu, ale nič to nemenilo na tom, že aj v druhom zápase sme si pripísali výhru na svoje konto. Celkovo vedieme skupinu západ s 18 výhrami a 1 prehrou.

Ďalší zástupca, ktorí nás reprezentoval boli kadeti. Tí na domácej palubovke hostili rovesníkov z Levíc. Prvá štvrtina mala vyrovnaný priebeh, keď po desiatich odohraných minútach svietilo na svetelnej tabuli skóre 24-23. V druhej desaťminútovke sa naplno ukázala naša dominancia počas priebehajúcej sezóny. Levičanov sme roztrielali na plnej čiare a ujali sa vedenia 48-27. Ani v tretej štvrtine nenašiel náš súper recept na našu obranu a náš náskok narastal. Do posledného dejstva sme vstupovali s vedomím, že víťazstvo nám ani v tomto zápase neujde. Bodovo sa darilo Borodovčákovi a bratom Malovcovcom, ktorí dokopy nastrielali 66 bodov. Na druhý zápas a zárovej posledný v skupine zápas sme cestovali do Bánoviec nad Bebravou. Aj Bánovčania pocítili silu náš kolektívu od úvodných minút. Už počas prvej desaťminútovky sme si vytvrotili 7 bodový náskok, ktorý do polčasovej prestávky narástol na 10 bodov. V druhom polčas sa súper snažil o naklonenie misky váh na svoju stranu, keď stiahli náš náskok len na 3 body. Tréner Wimmer však skúsene zobral time out  a chlapci razom premenili niekoľlko striel za tri body. O zápase bolo viac menej rozhodnuté. Aj v tomto zápase sme bez väčších problémov dokráčali k výhre a ukončili naše víťazné ťaženie v skupine zápas s famóznou bilanciou 18 výhier a 0 prehier. Zároveň sme aj postúpili do bojov o 1.-8. miesto už v celoslovenskej časti súťaže.

Mladší žiaci odohrali svoje dva dueli v domácom prostredí v EUROVIA Aréne. V oboch zápasoch sa stretli s družstvom BKM SPU Nitra. V prvom zápase sme začali lepšie, keď prvú štvrtinu sme vyhrali 9-5. V druhom dejstve sa však obraz hry zmenil. Nitra otočila priebeh duelu vo svoj prospech. Našim  chlapcom už nestačili sily a tak si pripísali prehru v pomere 33-44. V druhom zápase sme chceli oplatiť súperovi prehru. Do prvej štvrtiny sme vstúpili odhodlane, čo sa prejavilo aj na skóre 8-2. V druhom dejstva nás opäť Nitra prehra a ujala sa polčasového vedenia 14-12. 15 minútová prestávka nám pomohla sa skoncentrovať a opäť sme sa ujali vedenia. Výhru sme si už nenechali zobrať a vyhrali sme v pomere 28-25.