Aktuality

Tréner verí, že Zubac bude pre Inter veľmi užitočný

Do intenzívnej letnej prípravy vstúpia basketbalisti Interu Bratislava až o dva týždne, no káder pre sezónu 2021/22 získava čoraz konkrétnejšiu a definitívnejšiu podobu. Novou akvizíciou sa stal bosniansky reprezentant Jure Zubac.

Bývalý kapitán bosnianskeho HKK Široki má okrem tamojšej najvyššej súťaže bohaté skúsenosti aj z druhej divízie Jadranskej (resp. Adriatickej) ligy. V prvej menovanej súťaži dosahoval v uplynulom ročníku priemerne 10,3 bodu a 6,3 doskoku, v nadnárodnej lige zas 7,9 bodu a 5,2 doskoku, k tomu v oboch prípadoch 1,8 asistencie. K príchodu 26-ročného, 203 cm vysokého krídelníka sa vyjadril aj tréner žlto-čiernych Oleg Meleščenko: „Veľmi dlho sme hľadali hráča, ktorého to sme teraz konečne našli. Veľmi rozumného, akoby zo starej juhoslovanskej školy. Verím, že bude pre nás veľmi užitočný. Teraz dáme mančaft dokopy, máme už takmer všetkých hráčov.“

Kouč Meleščenko a jeho asistent Edgars Jaunzems tak aktuálne majú v kádri kvarteto cudzincov: okrem Zubaca aj portorického reprezentačného rozohrávača Ivana Gandia-Rosu a Američanov Dakotu Quinna a Trevora Blondina. Klub z Pasienkov už skôr oznámil, že pokračuje aj 224 cm vysoký reprezentačný pivot Michael Fusek, mladí krídelníci Timotej a Matúš Malovcovci, Daniel Randuška a 17-roční rozohrávači Zsolt Boros a Martin Koller. Na spadnutie je aj ďalšie meno, ktoré však odhalíme, až keď zaschne atrament na zmluve. Do prípravy A-tímu by navyše mohli byť zapojení aj jeden či viacerí talentovaní basketbalisti z úspešnej mládežníckej pyramídy Interu, ktorí dosiaľ nemajú skúsenosti z Eurovia SBL.

FOTO: druga.aba-liga.com


Zoznam aktualít

Naši partneri