Očami trénera: Prehrali sme iba s veľkým Partizanom

Mladší žiaci Interu Bratislava sa minulý víkend predstavili na špičkovo obsadenom turnaji v srbskom Belehrade. Nielen, že sa v konkurencii slávnych klubov ako Partizan Belehrad či Cedevita Záhreb nestratili, oni tam dosiahli skvelé výsledky a vynikajúce konečné umiestnenie! Ich úspešné účinkovanie detailne priblížil švajčiarsky kouč Andre Bachmann, ktorý žlto-čiernych na podujatí viedol:

„Po prvý raz v histórii turnaja na ňom participoval aj tím zo Slovenska. Zúčastnili sa ho najlepšie tímy zo Srbska, Chorvátska, Čiernej Hory, Slovinska, Bulharska a Severného Macedónska. Na turnaj pozývajú aj jednotlivé tímy, ako napríklad Tartu, najlepší estónsky celok, a samozrejme, aj Inter, ktorý je jednotkou na Slovensku. Celkovo sa stretlo šestnásť družstiev. My sme dostali v skupine Cedevitu, Galeb a Balkan, čo sú vicešampióni svojich krajín.

V prvom stretnutí na tím z Bratislavy čakala Cedevita Záhreb. Veľmi vysokí Chorváti mali lepší štart. Ale Inter si krok po kroku utvoril menší náskok. Po odvážnom boji nakoniec vyhral 58:47.

Výsledok nad Čiernohorcami, nad Galeb Herceg Novi, vyzerá jednoznačne, ale zápas bol spočiatku veľmi otvorený. Najmä preto, že súper mal troch individuálne veľmi kvalitných basketbalistov. Po skutočne silnom výkone v defenzíve v druhom polčase a vďaka množstvu ľahkých košov z rýchlych protiútokov sme nakoniec jasne vyhrali 70:31.

V treťom stretnutí nás čakal Balkan Botevgrad. Dominovali sme už od úvodných minút. Všetci hráči dostali dostatok minút. Ku koncu sme trocha poľavili v ofenzíve, ale obrana aj naďalej fungovala dobre a my sme zvíťazili 59:31.

V semifinále sme narazili na veľký Partizan Belehrad. To je klub, na ktorého pôde naši chlapci dva dni predtým sledovali Euroligový zápas hraný pred 21-tisíc divákmi. Začali sme s prílišným rešpektom  rýchlo sme zaostávali o desať bodov. Bojovali sme, aby sme do polčasovej prestávky znížili na rozdiel štyroch bodov. Ale bolo to ešte lepšie. Ku koncu zápasu však zavážila jednoznačne väčšia skúsenosť Partizanu s vyrovnanými koncovkami. Prehrali sme tesne 49:57.

V stretnutí o tretie miesto sme sa stretli s najlepším slovinským celkom KK Kradovljica. Veľmi technickým a rýchlym. Unavený fyzicky aj emočne, náš tím bojoval o každú loptu. Napriek opakujúcim sa malým chybičkám to nakoniec stačilo na víťazstvo 53:44 a hrdo sme tak mohli oslavovať tretie miesto.“