23. kolo: Levice – Inter 67:89

BK Patrioti Levice – Inter Bratislava 67:89

(24:23, 21:25, 8:18, 14:23)

Bezprostredne po vianočných sviatkoch sme si po štvrtý raz v sezóne 2020/21 zmerali sily s levickými Patriotmi. Predošlé tri konfrontácie s týmto súperom nám nevyšli podľa predstáv. Najprv sme na konci októbra doma tesne prehrali 72:74, potom na konci októbra padli v Leviciach 80:88 a nakoniec v novembri, rovnako vonku, zaváhali 62:76. Štvrtý pokus nám však vyšiel parádne a lídra sme deklasovali na jeho palubovke 89:67.

PRVÁ ŠTVRTINA. V prvej štvrtine sa súperi viackrát vystriedali vo vedení. Nakoniec ju vyhrali domáci 24:23.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Aj druhá časť mala podobný priebeh, s tým rozdielom, že Inter bol nielen dlhšie vo vedení, ale minimálny náskok si odnášal aj na prestávku. Prvý polčas vyhral 48:45.

TRETIA ŠTVRTINA. Zlom prišiel po zmene strán. Patrioti síce vďaka Viktorovi Juríčkovi rýchlo znížili na rozdiel jediného bodu (47:48), lenže žlto-čierni následne potiahli šnúru 11:0, po ktorej viedli 59:47. A keďže excelovali v defenzíve, Leviciam v tretej perióde dovolili iba chudobných 8 bodov, vyhrali ju 18:8 a do záverečnej časti šli s nádejným vedením 66:53.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Ani v záverečnej časti Inter nepoľavil, súperovi dal jasne najavo, že si víťazstvo nenechá vziať a svoj výborný výkon korunoval jednoznačným konečným skóre 89:67 a teda víťazstvom o 22 bodov.

REČ ŠTATISTÍK. Najlepším strelcom spomedzi zverencov trénera Olega Meleščenka bol v nedeľu Arnas Beručka, autor 27 bodov, ku ktorým pridal 8 doskokov a 6 asistencií. Lautaro López nazbieral 18 bodov, 8 doskokov a 7 asistencií. Na 14 bodoch sa zastavil Maurizio Galata. Richard Körner, než v 25. minúte inkasoval diskvalifikačnú chybu, stihol 11 bodov. Nik ďalší už dvojciferný počet bodov nedosiahol, no za zmienku stojí aj 11 doskokov Michaela Fuseka. Znovu nám viazla streľba trestných hodov, keď sme z 19 pokusov premenil len 9 (47 %). Zato za tri body sa nám darilo  – z 22 striel nám padlo 12 (54 %). Súpera, ktorému pod košom chýbal Boris Bojanovský, sme preskákali 41:32, pričom sme mu dovolili len 3 útočné doskoky. Aj keď nám pre zranenie stále chýba výborný „obranár“ Jaro Musil, súpera sme dotlačili až k 16 stratám. Prehra o 22 bodov je najvyššia, ktorú aktuálny líder v tejto sezóne utrpel.

ČO ĎALEJ? Už v stredu sa interisti konečne predstavia aj doma, na palubovke Eurovia Arény. V poslednom zápase kalendárneho roka 2020 privítajú Lučenec. V nedeľu 3. januára 2021 potom v dohrávke 15. kola hostia Spišskú Novú Ves. Následne, v sobotu 9. januára, proti Handlovej zavŕšia trilógiu domácich stretnutí.

LEVICE: Juríček 27, Černokojev 15, Krajčovič 10, Wade-Chatman 7, Abrhám 5 (Danielič 2, Volárik 1).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Beručka 27, López 18, Körner 11, Fusek 7, M. Malovec 5 (Galata 14, T. Malovec 4, Borodovčák 3, Boros 0, Koller 0).

TH: 25/18 – 19/9.

FAULY: 21 – 24.

5 FAULOV: 37. Juríček.

TCH: 25. Körner.

DCH: 25. Körner.