Štvrťfinále 3: Inter – Lučenec 85:68

Inter Bratislava – BKM Lučenec 85:68

(29:13, 18:18, 21:16, 17:21)

KONEČNÝ STAV SÉRIE 2:1

Od roku 2013 Inter nechýbal v semifinále. A nebude v ňom chýbať ani v aktuálnom ročníku. Zverenci trénera Olega Meleščenka perfektne zvládli tretí rozhodujúci štvrťfinálový súboj s Lučencom, keď vyhrali o 17 bodov 85:68. Už v sobotu ich čaká prvá semifinálová bitka, kým pre Novohradčanov sa sezóna 2020/21 skončila.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter sa okamžite ujal vedenia a nestratil ho až do konca. Od stavu 8:7 potiahol sériu 11:0, už v 6. minúte si utvoril dvojciferný náskok a nielen, že ho nestratil, ale ďalšou sériou 9:0 sa pred koncom úvodnej časti odpútal na 29:13. Domáci boli agresívni, vzadu dôslední, vpredu hrali umne a s ľahkosťou, perfektne im vychádzal pick and roll. Lučenčania pôsobili v tejto časti bezradne.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Bratislavčania v 17. minúte po jednom z početných smečov Michaela Fuseka odskočili už na 43:20, no potom sa viac presadzovali Lučenčania, a tak skorigovali na polčasových 47:31.

TRETIA ŠTVRTINA. Novohradčania odmietli zložiť zbrane a zmieriť sa s tým, že práve hrajú posledné minúty ročníka 2020/21. Posmelili ich dve trojky v úvode druhého polčasu, po ktorých znížili na 37:47. Potom však kontrovali domáci. Hostia sa znova priblížili v 17. minúte, keď James Murray-Boyles znížil na 45:54, ale od stavu 58:47 interisti potiahli ďalšiu šnúru – tento raz 10:0, a tak pred poslednou desaťminútovkou vyhrávali o 21 bodov 68:47.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Hoci o víťazovi bolo rozhodnuté, hostia ešte skúšali čosi so zápasom spraviť, ale bližšie ako na 16 bodov sa už nedostali. Inter kontroloval záver a napokon presvedčivo zvíťazil 85:68.

REČ ŠTATISTÍK. Dvadsať súťažných zápasov v rade prehral Lučenec na pôde Interu, z toho šesť v sezóne 2020/21... Inter sa do semifinále ligy prebojoval ôsmy raz v rade, keď Lučenec v prvom zápase zdolal 85:75, vonku prehral 67:69 a doma na záver triumfoval 85:68... Skvelou vizitkou je 28 asistencií, z ktorých 15 rozdal Lautaro López... Súpera sme preskákali 41-32 na doskoky... Stratili sme len 9 lôpt... Nepadali nám trojky, keď sme premenili len 4 zo 16 pokusov, no ani súper si nepočínal o moc úspešnejšie (dal 6 z 25)... Zato sa nám darilo za 2 body, keď sme najmä vďaka smečom Michaela Fuseka a Duka Sheltona dosiahli skvelú úspešnosť 60 percent... Strelecky sa najviac darilo Fusovi, autorovi 23 bodov a 12 doskokov. Arnas Beručka prispel 20 bodmi, 5 doskokmi a 6 asistenciami. Duke Shelton potreboval na svojich 14 bodov odohrať necelých 10 minút. Rovnako 14 bodov a k tomu 9 doskokov a 4 asistencie pridal kapitán Richard Körner. Za zmienku stojí aj spomínaných 15 asistencií Lautara Lópeza, ktorý tak vyrovnal svoje osobné maximum a len o jedinú prihrávku zaostal za tohtosezónnym rekordom ex-interistu Gorana Bulatoviča z Handlovej.

ČO ĎALEJ? V sobotu cestujeme do Levíc, kde s Patriotmi odohráme prvé semifinále. Druhé pokračovanie je na programe budúcu stredu v Bratislave. Od druhého kola sa už hrá na tri víťazstvá. Pripomíname, že druhú semifinálovú dvojicu tvorí Spišská Nová Ves a Svit, ktorý vyradil Prievidzu 2:1 na zápasy.

INTER: Fusek 23, Beručka 20, Körner 14, López 8, T. Malovec 0 (Shelton 14, Musil 4, M. Malovec 2).

LUČENEC: Hawkins 16, Anikienko 12, Rób. Rožánek 10, Jackuliak 4, Brown 4 (Murray-Boyles 22, Šimom 0, Zorvan 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „ My sme splnili to, čo sme si plánovali pre tento zápas. Je to pre nás veľký úspech s takýmto kádrom postúpiť do semifinále. Teraz sa pre nás začína všetko od začiatku. Máme šancu bojovať o medaile. Je to pre nás veľký krok. Uvidíme, čo sa stane, ale garantujem, že pre nikoho to nebude jednoduché.“

Michael FUSEK (hráč Interu): „Super. Som veľmi rád, že sme vyhrali. Celý deň som na to myslel, sústredil som sa na výhru, lebo som fakt nechcel dnes skončiť a ísť domov. Ideme na Levice! Som rád za svoj výkon, ale hlavne dokázali sme s nimi hrať agresívne a tam, v prvom polčase, sme to vyhrali, keď sme začali hrať agresívne hneď od začiatku.“

Peter JANKOVIČ (tréner Lučenca): „Nezvládli sme to. Zápas sa rozhodol už v prvej štvrtine. Nechcem povedať, že potom sa už len dohrávalo. Mali sme náznaky, dotiahli sme sa na osem bodov. Opäť sme spravili nejaké chyby, splašili sme sa... Bohužiaľ. Dnes vyhral – musím povedať – asi lepší tím. Ukázali viac chcenia.“