Aktuality

Späť na víťaznú vlnu!

V sobotu sa skončila dvanásťzápasová víťazná séria basketbalistov Interu. V Žiline prehrali len tesne 75:77, no o to väčšia bude dnes ich motivácia zdolať nevypočítateľných Spišiakov a odčiniť víkendové zaváhanie.

Žlto-čierni si s východniarmi zmerali v aktuálnom ročníku sily dvakrát. Doma ich rozdrvili 95:67, no vonku sa na výhru 79:70 nadreli o poznanie viac. Odvtedy navyše Spišská Nová Ves značne prekopala káder a deklarovala, že by v zostávajúcich kolách rada zaútočila na siedmu pozíciu.

Je pravda, že vonku sa náš dnešný súper obvykle trápi. Dosiaľ nevyhral ani jediný z jedenástich duelov. Oveľa nebezpečnejší je doma, kde pred desiatimi dňami zdolal aj dovtedy druhý Lučenec.

Pre interistov bude aktuálne stretnutie na mesiac posledným domácim duelom v lige. V utorok 11. februára však na Pasienkoch v Slovenskom pohári privítajú Petržalku. Ak postúpia, finálový turnaj je na programe 14. (semifinále) a 15. februára (finále) v Prievidzi.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Po prehre sa chceme vrátiť do víťaznej série. Príde k nám Spišská, čo nie je ľahký súper na skautovanie, ktorý rád hrá 1 na 1, často skúša aj nekontrolovanú streľbu. My musíme byť koncentrovaní viac než v Žiline a zápas kontrolovať.“

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Dvanásťzápasovú víťaznú šnúru, o ktorú sme prišli v Žiline, sme ťahali od 23. novembra. Nik v tomto ročníku SBL nepotiahol dlhšiu. Spomeňme si však, že Inter v jeho úvode zavŕšil až tridsaťzápasovú sériu úspechov ťahajúcu sa z minulej sezóny.  

- Spišskej Novej Vsi sme naposledy podľahli pred tromi rokmi, presne 18. januára 2017, keď sme na jej palubovke prehrali 86:92. Odvtedy Inter vyhral pätnásť vzájomných duelov v rade.

- Spišiaci čakajú na ligové víťazstvo na súperovej palubovke už vyše roka. Naposledy vyhrali 9. novembra 2018 v Prievidzi 82:71. Vo februári minulého roka ešte dokázali vyhrať vo štvrťfinále Slovenského pohára nad Svitom 90:79, pričom sa hralo na neutrálnej pôde v Bratislave.


Zoznam aktualít

Naši partneri