Aktuality

Prvý s druhým! Viac netreba dodávať...

Stretnutie prvého s druhým, dvoch špičkových tímov Slovenskej basketbalovej ligy, majstra s držiteľom Slovenského pohára, sľubuje zaujímavý basketbalový zážitok. To bez pochýb.

Inter sa v stredu predstavil na pôde nebezpečnej Spišskej Novej Vsi, ktorá v poslednom čase s obľubou trápi kvalitných súperov, no podarilo sa mu vyhrať 79:70. Svoju víťaznú šnúru tak natiahol na štyri stretnutia. Lenže Levice ťahajú raz takú dlhú: ich stredajší úspech 80:73 na pôde Komárna, bol už ôsmy v rade. Pravda, „len“ šiesty ligový, lebo dva pridali Patrioti v nadnárodnom Alpsko-jadranskom pohári, kde si už zaistili postup zo základnej B-skupiny do ďalšej fázy.

Pôvodne sa mal tento duel hrať už 20. novembra, keď bolo na programe 11. kolo. Pre povinnosti Interu v Európskom pohári FIBA však príde na rad až teraz. Žlto-čierni v ňom túžia nadviazať na víťazstvo 75:65 spred dvoch mesiacov, keď Inter v rámci 2. kola SBL uspel v Leviciach. Verme, že povestný piatok 13. bude pre Inter šťastným dátumom. 

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Po ceste do Spišskej Novej Vsi nás čaká náročný zápas proti Leviciam, ktoré ťahajú víťaznú šnúru, hrajú v dobrej atmosfére, plné sebavedomia. Je to seriózny tím, dobre koučovaný. My nemáme veľa času na prípravu, v podstate len jeden tréning. Hráme však doma a hoci máme dosť problémov so zostavou a nedominujeme ako v minulosti, máme právo rozmýšľať o zisku dvoch bodov. Je to derby a tešíme sa naňho.“


Zoznam aktualít

Naši partneri