Prehra u lídra bodkou za rokom 2021

PATRIOTI LEVICE – INTER BRATISLAVA 74:66

(18:24, 18:11, 17:12, 21:19)

Levičania nastupovali do stretnutia proti Interu s vedomím, že im chýba DaVonté Lacy, ktorý prestupuje do nemeckej Jeny. A tiež s vedomím, že zatiaľ poslednú prehru utrpeli 3. novembra práve na ihrisku Interu. Možno aj to ich stimulovalo ku kvalitnému tímovému výkonu, ktorému sa Bratislavčania, hrajúci bez Trevora Blondina, dokázali vyrovnať iba v úvodnom dejstve.

PRVÝ POLČAS. Inter predviedol výbornú prvú štvrtinu, keď sa vďaka intenzívnej hre na oboch koncoch ihriska opakovane odpútal na 9 a v 9. minúte aj na 10 bodov. Vyhral ju však „len“ 24:18. V druhej perióde sa Bratislavčania opäť vzdialili aj na 29:18, ale s pribúdajúcimi minútami sa presadzovali čoraz prácnejšie. Obrana Levíc začínala fungovať čoraz lepšie, Patrioti boli dôraznejší, bojovnejší a aj obetavejší. V závere polčasu sa tak dostali do vedenia 34:33 a nakoniec ho vyhrali 36:35.

DRUHÝ POLČAS. Koľkokrát sme už oplakávali stratené zápasy preto, že žlto-čiernym ušiel súper v tretej štvrtine? Platí to aj o tomto stretnutí. Tento scenár sa s menšími obmenami opakuje najčastejšie vtedy, keď nám, okrem dlhodobo zraneného Michaela Fuseka, chýba ďalší člen základnej päťky. Obvykle Trevor Blondin. Výraznejší príspevok hráčov z lavičky stále neprichádza. A tak neprekvapuje, že po zmene strán už Bratislavčania neviedli ani chvíľu a len sledovali, ako sa im Levičania vzďaľujú. Sprvoti nijako dramaticky, ale v záverečnej časti aj o 18 bodov (70:52). Na ihrisku vicemajstra a aktuálneho lídra tak Inter napokon prehral 66:74.

REČ ŠTATISTÍK. Levice vyhrali ôsmy ligový zápas v rade a v SBL majú ako líder bilanciu 13-2, keď ich okrem Interu dosiaľ dokázal o body pripraviť len Lučenec... Streľba z hry bola takmer vyrovnaná (Levice 48%, Inter 46%), ale žlto-čiernym nepadali trojky, keď premenil len 4 z 25 pokusov... Proti výškovej prevahe sme tesne vyhrali na doskoky 42-41... Mali sme menej strát (15-16), ale aj výrazne menej asistencií (7-16)... Najlepším strelcom Interu bol s 22 bodmi Džiugas Slavinskas, ktorý pridal aj 12 doskokov. Double-double dosiahol tiež Jure Zubac, autor 11 bodov a 10 doskokov. Strelecky sa darilo Ivanovi Gandia-Rosovi, ktorý prispel 20 bodmi. Timo Malovec sa zastavil na 9 bodoch. Zvyšní šiesti chalani prispeli dokopy 4 bodmi, keď premenili jediný z deviatich pokusov z hry.

ČO ĎALEJ? V kalendárnom roku 2021 už nič. Ďakujeme za vašu podporu počas náročného roka 2021 a želáme vám všetko dobré, najmä pevné zdravie, v roku 2022. V ňom sa premiérovo predstavíme 5. januára doma proti silnému Lučencu.

LEVICE: Bojanovský 18, Krajčovič 10, McCallum 9, Abrhám 9, Bachan 2 (Freeman 8, Volárik 8, Kotásek 6, Juríček 4).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Slavinskas 22, Gandia-Rosa 20, Zubac 11, T. Malovec 9, M. Malovec 0 (Randuška 3, M. Koller 1, Borodovčák 0, Minarovjech 0, Orihel 0).

ROZHODCOVIA: Doušek, Turčin, Hudec.

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Veľmi som šťastný z toho, akým spôsobom sme zápas zvládli. Myslím si, že sme zahrali rozumné stretnutie. Malo to tú energiu, respektíve tímovosť, ktorú sme potrebovali do tohto zápasu dať. Som spokojný, pretože viacerí hráči hrali so sebazaprením. Som vďačný aj za to, ako náš tím vyzeral.“

Tre'Darius McCALLUM (hráč Levíc): „Vedeli sme, že to bude ťažké bez DaVontého. Preto sme sa snažili nastúpiť do zápasu koncentrovane, s dobrým plánom. Inter odohral skvelý zápas, je to ťažký súper. Dobre doskakuje, má nebezpečné protiútoky a solídneho rozohrávača. Vyriešili sme to a vyhrali sme.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „V prvom rade, chcem popriať všetkým do roku 2022, aby im priniesol trochu viac do života a tiež veľa zdravia. Čo sa týka zápasu, gratulujem Leviciam, že dokázali aj bez svojho jedného hráča vyhrať a sú na ceste za titulom. Predpoklad prvého polčasu bol veľmi dobrý, pretože sme sa hýbali a boli čerství. Vyzerali sme, že môžeme zahrať dobrý zápas. Ako sa posúval čas, našich lídrov ničila únava. Žiaľ, mladí hráči nedodali nič. Ja som už z toho fakt unavený, niekedy sa už hanbím aj pozerať na zahraničných hráčov, ktorí z môjho pohľadu odovzdávajú všetko na palubovke. K ním sa nepridáva nikto, okrem možno Timoteja Malovca, ktorý rastie, ale musí na seba prevziať ešte viac zodpovednosti. To časom príde. Veľmi ťažké je niečo spraviť, keď 40 minút hrajú hráči základnej päťky a potom od únavy robia chyby. Levice využili všetkých našich mladíkov, tak ako ostatné mančafty. Hneď útočili a dali z toho body. Hrali veľmi rozumne a zodpovedne.“

Martin KOLLER (hráč Interu): „Myslím si, že sme začali dobre. Držali sme s nimi v prvej štvrtine krok, potom na nás prišla únava. Levice sa dostali do tempa, majú širšiu rotáciu, takže to bol hlavný dôvod, prečo vyhrali.“