Aktuality

Nový asistent prichádza zo Španielska, pochádza z Lotyšska

Inter Bratislava čaká v sezóne 2020/21 neľahká úloha. Po nepríjemnostiach, ktoré pandémia a ňou vynútený predčasný koniec ročníka 2019/2020 narobili problémy väčšine účastníkov Slovenskej basketbalovej ligy, chce byť naďalej konkurencieschopný. Aj s podstatne nižším rozpočtom hodlá zabojovať o popredné pozície. Podľa toho postupne skladá káder i realizačný tím. Kým hlavného kouča poznáme už vyše mesiaca, meno jeho asistenta zostávalo hádankou. Až dodnes.

Rovnako ako v prípade hlavného kouča Španiela Alberta Blanca Vilu sa manažment klubu z Pasienkov rozhodoval staviť na zahraničného odborníka. Je ním ešte len 26-ročný Lotyš Edgars Jaunzems.

Edgars posledných šesť rokov získaval skúsenosti a zvyšoval si kvalifikáciu v krajine basketbalu zasľúbenej – v Španielsku. Od roku 2018 tak má „právo“ viesť ako kouč tímy na najvyššej úrovni, vrátane renomovanej ACB ligy. Vzhľadom na mladý vek neprekvapuje, že väčšinu praktických skúseností dosiaľ získaval ako kouč mládežníckych družstiev. A rovnako tak neprekvapuje, že aj tieto jeho kvality chce Inter naplno zužitkovať a preto bude Edgars pracovať aj v úspešnej mládežníckej pyramíde, ktorá je jednou z priorít žlto-čiernych už od „reštartu“ klubu v roku 2012, a tiež bude participovať na individuálnom rozvoji hráčov. Pre úplnosť dodajme, že v predošlých dvoch rokoch Jaunzems pracoval v Katalánsku, v štruktúrach prvodivízneho Club Basquet Cantaires Tortosa, kde zastával pozície asistenta pri A-tíme, hlavného kouča B-tímu a rovnako tak hlavného kouča chlapčenských a dievčenských mládežníckych družstiev.

Angažovanie mladého trénera, ktorý v Interi obsadí uvoľnenú pozíciu asistenta po Danilovi Rakočevičovi, novom trénerovi MBK Handlová, zhrnul generálny manažér Michal Ondruš: „Je vždy veľmi dôležité, aby mal hlavný tréner poruke asistenta, na ktorého sa môže stopercentne spoľahnúť. Dupľom je pre nás dôležité mať čo najkvalitnejšie obsadené trénerské pozície pri družstve mužov v situácii, keď sa okrem snahy o dobrý výsledok, budeme sústrediť aj na rozvoj hráčov, najmä našich mladých basketbalistov. Po konzultácii s trénerom Albertom Blacom Vilom sme sa rozhodli pre Edgarsa Jaunzemsa, Lotyša, ktorý v posledných rokoch zbieral skúsenosti v Španielsku, odkiaľ pochádza aj náš hlavný kouč.“      

Okrem spomínaného hlavného trénera Blanca Vilu a jeho nového asistenta Jaunzemsa už Inter prezradil päť mien z hráčskeho kádra pre sezónu 2020/21. Na Pasienkoch zostávajú reprezentanti Michael Fusek, Richard Körner a po štyroch rokoch sa vracia ďalší reprezentant Jaroslav Musil. Zahraničnými posilami sú Američania Darion Strong-Moore a Chris Hansen.  


Zoznam aktualít

Naši partneri