Aktuality

Do súboja o prvú priečku ideme aj s novou posilou

Už v sobotu vyzve Inter Bratislava v priamom súboji o prvú priečku v Niké Slovenskej basketbalovej lige majstrovské Levice. Do súboja proti úradujúcemu majstrovi a aktuálnemu lídrovi však vyrukuje s novou posilou. Vo štvrtok totiž do Bratislavy priletel americký basketbalista Jack Hemphill.

Žlto-čierni minulý týždeň oznámili, že sa rozišli ich cesty s iným Američanom Josephom Allenom a odvtedy hľadali náhradu. Našli ju v osobe 23-ročného, 205 cm vysokého forwarda, ktorý ešte v uplynulom ročníku pôsobil v americkej univerzitnej NCAA a v tej aktuálnej počas siedmich stretnutí okúsil najvyššiu portugalskú súťaž. V drese Sangalhos D. C. dosahoval solídne priemery 9,9 bodu a 4,1 doskoku. Dobré referencie naňho vraj poskytol aj jeho krajan J. P. Moorman.

Novú akvizíciu predstavil generálny manažér Interu Michal Ondruš: „Po odchode Allena sme boli znova nedobrovoľne prinútení pozrieť sa na situáciu na hráčskom trhu. Voľba nakoniec padla na Jacka Hemphilla, ktorý by mal pokryť uvoľnenú podkošovú pozíciu. Veľmi si želám, aby to bola posledná vynútená zmena a aby nový hráč vhodne zapadol na nášho mladého mančaftu, v ktorom panuje príjemná atmosféra.“ Jack sa tak stal piatym cudzincom v zostave Interu, ktorý s výbornou bilanciou 6-2 aktuálne okupuje druhú pozíciu v SBL. Okrem neho má čiernohorský tréner Danilo Rakočevič k dispozícii svojho krajana Gorana Bulatoviča, Litovčanov Tomasa Zdanavičiusa s Jonasom Zakasom a Američana J. P. Moormana.

Nová posila by sa mala predstaviť už v spomínanom sobotňajšom súboji 9. kola proti Leviciam. A spolu s ním by mal absolvovať obnovenú premiéru aj 36-ročný veterán Marek Kozlík, ktorý sa do súťažného diania vrátil po viac ako dvoch rokoch. Keďže ide o prestížny súboj a do haly na Vietnamskej ulici môžeme pustiť maximálne 150 divákov, dávame našim fanúšikom do pozornosti možnosť zakúpiť si lístky z pohodlia domova prostredníctvom siete Predpredaj.sk. A tiež pripomíname, že sobotné domáce duel Interu sa začínajú už o 17.00.

X

X

X

FOTO: goterriers.com


Zoznam aktualít

Naši partneri