Aktuality

35. kolo: Inter – SNV 87:73

BK INTER BRATISLAVA – BK 04 AC LB SPIŠSKÁ NOVÁ VES 87:73
(29:23, 18:21, 20:20, 20:9)

Naposledy v rámci základnej časti ročníka 2018/19 sa Inter predstavil pred vlastným publikom. V predposlednom kole čelil súperovi, s ktorým si to onedlho rozdá opäť, avšak už vo štvrťfinále play-off. Do hlavného mesta totiž zavítali basketbalisti Spišskej Novej Vsi.
Inter je nedostihnuteľne prvý, pred týmto kolom ťahal úctyhodnú jedenásťzápasovú víťaznú sériu. Naproti tomu, Spišiaci si dávnejšie poistili predposlednú ôsmu pozíciu, no do Bratislavy si priviezli šnúru deviatich ligových prehier.
Tento rozdiel sa mal zákonite odraziť aj v dianí na palubovke. Nie celkom to platilo. Spišská Nová Ves hrala otvorenú partiu, stavila na útok, premenila aj viacero divokých striel, dostávala sa k druhým šanciam, a tak sa držala na dostrel. Inter akoby sa nevedel dostať do tempa, zvlášť v obrane mu chýbal väčší dôraz, vyrušiť sa nechal aj niektorými diskutabilnými výrokmi mužov v sivom, a tak na prestávku odchádzal len s minimálnym vedením 47:44.
Zmena strán zmenu obrazu hry príliš nepriniesla. Spišiaci dokonca opakovane vyrovnali (50:50, 52:52). Až pred koncom tretej štvrtiny Inter odskočil na 67:61, lenže Majerčákova trojka v úplnom závere spôsobila, že do poslednej časti si niesol len chudobný náskok 67:64. V nej však už zlomil odpor súpera. Využil jeho chyby, aj únavu a krátko pred koncom viedol o 19 bodov 85:66. Napokon zvíťazil 87:73. Spišiakom treba uznať, že potrápili lídra rovnako ako nedávno Levice, teda druhý tím tabuľky, ktorým podľahli len tesne 94:99.
Najlepším strelcom žlto-čiernych bol 20-bodový Michal Baťka. Lee Skinner nastrieľal 17 bodov, ďalší 12 pridal Arik Smith a na 11 sa zastavil James Kinney. Nik iný dvojcifernú hranicu neprekonal. Nedobrou správou je, že Inter sa nechal výrazne preskákať – 33:46 na doskoky, 12:20 na útočné doskoky. Naopak, dobrou vizitkou je len 7 strát.
Najbližšie sa zverenci trénera Aramis Nagliča predstavia v sobotu v záverečnom kole základnej časti na pôde Žiliny. V decembri, krátko pred Vianocami, tam Inter zaváhal 67:72. Má teda čo odčiniť. Samozrejme, ešte väčšmi sa musí koncentrovať na oveľa zásadnejšiu výzvu. Na budúci týždeň totiž odštartuje play-off. Kým ostatné série odštartujú až v sobotu 6. apríla, tá, v ktorej si Bratislavčania zmerajú sily so Spišiakmi, vypukne už o deň skôr: prvý štvrťfinálový duel je totiž na programe v piatok 5. apríla od 18:00. Inter ako vyššie nasadený začína doma, na Pasienkoch.

INTER:
Baťka 20, Skinner 17, Smith 12, Kinney 11, Mrviš 4 (Perkovič 8, Fusek 6, Abrhám 5, Bulatovič 4, Páleník 0, Kozlík 0).
Tréner: A. Naglič.

SNV:
Rocca 18, Juríček 14, Presutti 11, Florveus 7, Majerčák 4 (Krajňák 13, Židzik 5, A. Korfanta 0).
Tréner: E. Korfanta.

TH: 15/13 – 15/13.
FAULY: 19 – 20.
TCH: 18. lavička domácich – 36. tréner hostí.
TROJKY: 23/6 – 24/6.
DIVÁCI: 250.
ROZHODCOVIA: Ženiš, Sirocký, Izák.

POVEDALI PO ZÁPASE

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Museli sme minúť veľa energie, aby sme zlomili Spišskú. Ukazuje nám to, čo nás čaká v prvom kole play-off: run and gun basketbal, strelecky kvalitný súper. Budeme musieť mať dobrú prípravu a veľkú koncentráciu. Dnes sme súperovi dovolili priveľa útočných doskokov a bola slabšia koncentrácia v obrane. Útok ma teraz až tak nezaujíma, keďže sme dosiahli takmer deväťdesiat bodov, ale v obrane sa musíme oveľa zlepšiť, ak chceme bez veľkej nervozity prejsť úvodným kolom play-off.“

Michal BAŤKA (hráč Interu): „Začali sme veľmi laxne. Dovolili sme im dať veľa bodov hneď v prvej štvrtine a to sa s nami následne ťahalo ďalšie dve. Som rád, že v poslednej štvrtine sme ukázali, ako chceme, aby to vyzeralo po celý zápas. Verím, že v stretnutí, ktoré s nimi odohráme o týždeň v piatok, to bude vyzerať práve tak ako v tej poslednej časti a nedáme im šancu pomýšľať na to, že by mohli s nami niečo uhrať.“

Erich KORFANTA (tréner SNV): „Zostava Interu je veľmi silná. Tréner môže točiť až desať hráčov. To sa aj stalo. Vytvoril na nás súvislý tlak po štyridsať minút. Po tri štvrtiny sme boli viac ako vyrovnaným súperom. V poslednej to na vás spadne, neustojíte tlak - urobili sme tam tri zbytočné, až hlúpe chyby. Odskočili nám na osem či deväť bodov a tím s takou silou ako Inter vás už potom zroluje. My sme ale odohrali zápas so cťou. Nevypustili sme ani záver, bojovali sme. Výsledok je nakoniec o mínus štrnásť – bol to slušný výkon a slušný zápas.“

Lukáš KRAJŇÁK (hráč SNV): „Prehrali sme. Možno s predvedeným výkonom môžeme byť celkom v pohode. Uvidíme, čo ďalej. Chceme ich v play-off potrápiť, hlavne doma. Pokúsime sa vyhrať domáci zápas a uvidíme, ako to dopadne. Pod novým trénerom sa nám hrá oveľa lepšie a celé je to už lepšie, než čo sme predvádzali povedzme mesiac dozadu.“


Zoznam aktualít

Naši partneri