Aktuality

V sobotu si zvoľte Inter!

Aj keď v sobotu 29. októbra bude Slovensko znova žiť voľbami do obecných, mestských a regionálnych samospráv, basketbalový život sa nezastaví. Naopak, na programe je 6. kolo Niké SBL. A Inter v rámci neho privíta veľmi atraktívneho súpera. V hale na Vietnamskej ulici bude totiž hostiť BC Komárno.

Nováčik uplynulého ročníka, ktorý na basketbalovú mapu prinavrátil tradičnú baštu, získal pri svojej premiére bronz. Ambície netají ani v aktuálnom ročníku. V doterajšom priebehu súťaže majú „býci“ rovnakú bilanciu ako Inter – vyhrali tri domáce zápasy, vonku však dvakrát prehrali. Keď sme pri tých domácich víťazstvách, Komárňania ako zatiaľ jediní zdolali aj majstrovské Levice (70:68) a minulý týždeň deklasovali vicemajstrovský Lučenec (83:52). Aby nevznikol mylný dojem, že z paluboviek súperov vozia zatiaľ len prehry, tak v nadnárodnom Alpsko-jadranskom pohári už vyhrali v rakúskom Kapfenbergu (83:57) a cez týždeň aj v českom Kolíne (91:79).

Pred zverencami trénera Danila Rakočeviča a jeho asistenta Romana Ivana tak stojí poriadna výzva, čo potvrdzujú aj slová druhého menovaného: „Musíme dobre brániť, dať si pozor na ich krídelníkov, ako sú Gašič či Volárik a rozohrávača Stuckeyho. To sú nadpriemerní hráči v našej lige. Gašič je podľa mňa najlepšie krídlo v Niké SBL, aspoň čo som videl. Samozrejme, musíme sa držať pokynov, ktoré sme si dohodli, ak chceme byť úspešní. Určite chceme doma vyhrať – my chceme vyhrávať všetky zápasy a doma zvlášť – ale tu sa ukáže realita, kde sme. Komárno je veľmi silný tím a nie je náhoda, že zdolalo aj Levice.“

Tešíme sa teda na vás v sobotu popoludní. Duel sa začína už o piatej. Vstupenky je optimálne zakúpiť prostredníctvom siete Predpredaj.sk, ale k dispozícii budú aj v pokladni pri vstupe. Stále ešte stojí za zváženie aj kúpa permanentky, ktorou zároveň podporíte náš klub.

Pozývame vás o to srdečnejšie, že doma si potom takmer mesiac nezahráme. Až v sobotu 26. novembra, po reprezentačnej prestávke, privítame v našej útulnej hale majstrovské Levice...


Zoznam aktualít

Naši partneri