Aktuality

Čaká nás víťazná rozlúčka s rokom 2019?

Interisti na konci kalendárneho roka 2019 ťahajú víťaznú sériu, ktorú by deň pred Silvestrom radi predĺžili na sedem stretnutí. Proti tomuto plánu vznesú na palubovke námietky basketbalisti Svitu.

Obaja súperi sa v prvej polovici základnej časti stretli dvakrát. Bratislavčania v úvodnom kole zlomili odpor Podtatrancov až v záverečnej časti a napokon vyhrali 84:64. Vo Svite sa žlto-čiernym v novembri darilo ešte viac: využili absencie Johnsona a Nesbitta, už v prvej časti domácich rozstrieľali 37:14 a v zápase napokon triumfovali 106:69. Tohto súpera však neradno podceňovať, spomeňme si, že dokázal vyhrať napríklad v Lučenci, čo sa Interu nepošťastilo.

Všetci však veríme, že zverenci trénera Nagliča nám pripravia úspešnú rozlúčku s rokom 2019, v ktorom sme sa spolu tešili z majstrovského titulu i návratu do pohárovej Európy a že si budeme môcť spoločne popriať VŠETKO DOBRÉ V ROKU 2020!

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Aramis NAGLIČ (tréner Interu): „Svit má svoje vrcholy i pády v tejto sezóne, ale je ozaj nebezpečným súperom, keď hrá svoj rýchly basket. Zvlášť vďaka dobrým zahraničným hráčom, ako sú Johnson, Carr a Nesbitt. Konštantou je Avramovič. My sme si trošku oddýchli, intenzívnejšie zatrénovali. Do zápasu ideme z plného tréningu. Nebudeme sa šetriť. Pripravujeme sa ako na každý iný zápas, no netajíme sa, že rok 2019 chceme uzavrieť domácim víťazstvom. Z hľadiska tabuľkového postavenia pre nás tento súboj až tak veľa neznamená, keďže sme suverénne prví, ale chceme udržať kontinuitu dobrej práce a zlepšujúcej sa hry. Postupne sa dvíhame kondične i herne.“

X

JE DOBRÉ VEDIEŤ

- Inter proti Svitu aktuálne ťahá sériu dvanástich výhier v rade (z toho desať v súťažných zápasoch), keď posledné zaváhanie žlto-čiernych prišlo ešte v marci 2017. 

V kalendárnom roku 2019 absolvoval Inter (dosiaľ) dovedna 55 súťažných stretnutí, z ktorých 46 vyhral a 9 prehral. V lige však mal skvelú bilanciu 41 víťazstiev – 3 prehry.  

- Práve 19. kolo, ktorého zvyšný program sa hral uplynulý víkend, odštartovalo druhú polovicu základnej časti sezóny 2019/2020. Jej koniec je na programe až 28. marca 2020.


Zoznam aktualít

Naši partneri