Ako si počínali mladí Interisti

Počas uplynulého víkendu sa na domácej palubovke predstavili naši starší minižiaci pod vedením trénera Rosival. Na programe mali dva zápasy počas druhého turnaja v danej kategórii. Postupne doma privítali rovesníkov z bratislavskej Karlovky a družstvo MBK AŠK Slávia Trnava.

V prvom zápase proti mestskému rivalovi sme nastúpili mierne rozpačito. Postupne sme však začali určovať tempo hry a prvý polčas sme vyhrali v pomere 34:4. V nastolenom tempe sme pokračovali aj naďalej. Súpera sme vďaka výbornej obrane nepustili takmer k ničomu. V útoku, kde sa darilio najmä dvojici Fulop, Randuška sme oko diváka tešili peknými akciami. Po dobrom tímovom výkone sa tak zápas skončil predčasne nakoľko sme už počas 4. štvrtiny dosiahli 50 bodový náskok.

Do druhého zápasu sme naskočili odhodlaní pokračovať v dobrom výkone. To sa nám darilo hneď od úvodného rozskoku. V celom zápase sme dominovali na oboch koncoch ihriska. Najmä v obrane kde sme súpera udržali na jednom bode. V útoku opäť svoj basketbalový um predvádzal Randuška, ku ktorému sa v tomto zápase pridal najmä Gašaj. Treba však pochváliť všetkých chlapcov za tímový výkon, ktorý priniesol aj druhú výhru.

BK Inter Bratislava – MBK Karlovka Bratislava 64 – 14
(12-4, 22-0, 10-6, 20-4)
BODY:
Fulop V. 18, Randuška 10, Valocsay 8, Boros 8, Gašaj 8, Józsa 5, Gregor 4, Lukjanec 2, Greenblum 2, Kováčik 0, Šándor 0, Vlček 0, Ďuričkovič 0, Pitoňák 0, Fulop D. 0 Tréner: M. Rosival
TH: 4/0 – 4/0 FAULY: 4 – 5 TROJKY: 0 – 0

MBK AŠK Slávia Trnava – BK Inter Bratislava 1 – 51
(1-21, 0-24, 0-6,
pravidlo SBA o dosiahnutí rozdielu v skóre o 50 bodov sa prestane v stretnutí počítať skóre)
BODY: Randuška 15, Gašaj 10, Gregor 8, Józsa 5, Boros 2, Šándor 2, Greenblum 2, Kováčik 0, Lukjanec 0, Valocsay 0, Vlček 0, Ďuričkovič 0, Pitoňák 0, Fulop D. 0, Fulop V. 0 Tréner: M. Rosival
TH: 2/1 – 4/2 FAULY: 5 – 11 TROJKY: 0 – 1