Aktuality

Tvrdá lekcia od majstra

LEVICKÍ PATRIOTI – INTER BRATISLAVA 79:43

X

PRIEBEH: Výkon Interu bol presne taký ako napovedá konečný výsledok. Bratislavčania ako-tak držali krok s úradujúcim majstrom iba v úvodnej časti a potom až v poslednej perióde, keď pod dojmom vysokého náskoku mohol mierne poľaviť. Levičania v tomto stretnutí viedli najviac o priepastných 39 bodov a nakoniec vyhrali o 34.

BOD ZLOMU: Nastal zrejme už v druhej časti. Interu viazla koncovka, keď sa ťažšie prepracovával do dobrých pozícií. Keď sa aj dostal k otvorenej strele, obvykle si nenašla cestu do koša. Vzadu pritom nehral až tak zle, ale domáci si trpezlivo budovali náskok, ktorý tesne pred prestávkou predstavoval dvojnásobok nástrelu žlto-čiernych – 40:20. V druhej časti sa obecenstvo žiadnej zásadnej zmeny nedočkalo, a tak Levice s prehľadom kráčali za víťazstvom.

REČ ČÍSEL: Inter nastrieľal 43 bodov, čo je negatívny rekord začínajúceho sa ročníka 2023/24. Uvidíme, či ho dokáže ešte ktosi prekonať... Doterajšie minimum bolo 48 bodov, ktoré Nitra nastrieľala v 2. kole práve Interu... Inter sa opäť nechal preskákať 42-59, pričom súperovi dovolil až 15 útočných doskokov... Bratislavčania premenili len 3 z 34 trojkových pokusov, čo vo výsledku dáva mimoriadne nízku 8-percentnú úspešnosť.  

HRDINA: Ťažko nájsť v zostave Interu niekoho, koho výkon by sme mohli vyzdvihnúť. Niežeby sa hráči nesnažili, ale ich snaha na ihrisku niekedy vyznievala platonicky. Najlepším strelcom sa tak stal domáci Patrik Pažický, ktorý za 15 minút dosiahol 16 bodov a výborne sa chopil šance, akú dostáva len zriedka.

ČO ĎALEJ? Inter sa musí otriasť z druhej prehry v rade a dôkladne sa pripraviť na nasledujúci súboj. V sobotu 21. októbra od 17:00 bude totiž doma, v hale na Vietnamskej ulici, čeliť ambicióznej Prievidzi, ktorá je po dobrom vstupe do sezóny v obdobnej situácii ako Inter a má rovnakú bilanciu 2-3. Ak chce Inter atakovať vedúcu štvoricu – čo deklaroval ako svoju ambíciu – tento duel musí zvládnuť.

X

ŠTATISTIKY:

LEVICKÍ PATRIOTI – INTER BRATISLAVA 79:43

(19:14, 21:6, 26:10, 13:13)

LEVICE: Wheeler 12, Bojanovský 10, Kaukiainen 8, D. Kneževič 1, Abrhám 0 (Pažický 16, Kovac 11, Howard 6, Bachan 5, Adaway 4, A. Krajčovič 3, Chaban 3).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Szabó 8, Moses 6, Sudžum 6, Adomavičius 5, Hudec 0 (Pavlovič 11, Pospíšil 3, Ďurečko 2, R. Ondruš 2, Kozlík 0, M. Koller 0).

Tréner: D. Rakočevič.

TH: 16/11 – 5/4.

FAULY: 15 – 18.

TCH: 16. lavička hostí.

TROJKY: 32/6 – 34/3.

DIVÁCI: 1200.

ROZHODCOVIA: Ženiš, Ribakovs, Uhrin.

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk):

Michal MADZIN (tréner Patriotov): „Som vďačný za víťazstvo. Ideme s pozitívnou náladou do stredajšieho Európskeho pohára FIBA. Veľmi, veľmi som rád za mladých chalanov. Odmakali, zabojovali a sa im to trošku aj vrátilo.“

Patrik PAŽICKÝ (hráč Patriotov): „Začali sme zápas s plnou energiou, robili sme všetko, čo sme si povedali. Odstavovali sme dobre hráčov, prihrávali sme si, a tak aj dopadol tento zápas. Vyhrali sme o strašne veľa bodov a dúfame, že budeme hrať takto každý zápas.“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Tento zápas sme nezačali zle. Myslím si, že sme v útoku aj v obrane vedeli, čo chceme. Bohužiaľ sme to nevydržali, Levice na nás tlačili. Mali sme slabú trojkovú streľbu. Nemyslím, si, že to boli ťažké streľby, no ale jedna katastrofa... Levice sú jednoznačne kvalitnejší tím, ako to aj teraz ukázali. Gratulujem im a držíme im palce v Európskom pohári FIBA.“

Milan SZABÓ (hráč Interu): „Myslím si, že sme do zápasu išli v dobrom tempe, ale bohužiaľ v druhej štvrtine nám prestali padať koše. Snažili sme sa trafiť nejaké trojky, ale podľa štatistík je vidieť, že sme žiadne netrafili.“


Zoznam aktualít

Naši partneri