Aktuality

Môžeme zamiešať zložením play-offových dvojíc

Už len jediný zápas nám zostáva odohrať v základnej časti ročníka 2022/23. Žreb to zariadil tak, že v záverečnom kole si doma zmeriame sily s Iskrou Svit. Od stredy vieme, že sa v tabuľke už nemôžeme posunúť nahor ani nadol a do play-off, ktoré odštartuje budúcu sobotu 1. apríla, vstúpime zo šiestej pozície. Práve posledný duel proti Svitu, s ktorým máme zatiaľ vzájomnú bilanciu 1-2, rozhodne nielen o takom detaile, či skončíme s bilanciou 14-14 alebo 13-15, ale predovšetkým o tom, s kým sa stretneme vo štvrťfinále.

 „Čo sa týka Svitu, sami vieme, že to je momentálne v našej lige tím s najlepšou formou. Takisto ako s Komárnom, ani toto nebude ľahký zápas. Je to posledné stretnutie pred play-off, treba sa dobre pripraviť, zabojovať o víťazstvo a ideálne vyhrať, aby sme sa správne naladili. Uvidíme po sobote, čo nás bude čakať ďalej, aký súper,“ vravel tréner Danilo Rakočevič a narážal tak na skutočnosť, že Sviťania do stredy ťahali v lige deväťzápasovú víťaznú šnúru. Uťal ju až Lučenec, ktorý takto pred týždňom uspel aj v Bratislave. Celkovo Svit vedený bývalým trénerom Interu Olegom Meleščenkom vyhral dvanásťkrát  v rade, keďže vo februári triumfoval aj v Slovenskom pohári.  

Práve Podtatranci sú tým súperom, na ktorého môžeme naraziť v prvom kole. To by celkom isto nenastalo v prípade, ak by dnes vyhrali. V takom prípade si udržia druhú priečku a vo štvrťfinále by ich čakala Prievidza. Ak ale prehrajú, všetko sa bude odvíjať od výsledku duelu Prievidza – Levice. Ak by tam Levičania vyhrali (a Sviťanai prehrali v Bratislave), tak ich preskočia a práve v takom prípade nás v prvom kole čaká dvojica Svit – Inter. Ak dnes prehrá Svit aj Levice, v prospech Meleščenkových zverencov pri vyrovnanej vzájomnej bilancii 2-2 zaúraduje lepšie skóre zo vzájomných duelov (+8) a aj v takom prípade si udržia druhú priečku, v prvom kole zabojujú proti Prievidzu a Inter proti Leviciam.

A ešte jedna dôležitá vec: Nezabudnite, že dnes hráme až o 18:00 (a nie už o piatej ako po iné soboty), keďže všetky zápasy záverečného kole základnej časti sa musia začínať v rovnakom čase.  


Zoznam aktualít

Naši partneri