Aktuality

Maťo Koller zostáva v Interi!

Hoci sme pôvodne informovali, že osemnásťročný rozohrávač Martin Koller mieri do zámoria, kde si hodlá na vlastnej koži vyskúšať stredoškolský basketbal, napokon je, zdá sa, všetko inak. Martin, ktorý zažiaril v druhej polovici uplynulého ročníka po zranení portorického reprezentanta Ivana Gandia-Rosu, by mal obliekať žlto-čierny dres Interu Bratislava aj v nadchádzajúcom ročníku 2022/23.

Syn Viliama Kollera, európskej rozhodcovskej legendy, patrí medzi odchovancov mimoriadne úspešnej mládežníckej pyramídy, ktorú klub z Pasienkov systematicky buduje od svojho „reštartu“ v roku 2012. Do najvyššej seniorskej súťaže premiérovo nahliadol už ako 16-ročný počas sezóny 2020/21. Až v tej minulej začal naplno ukazovať svoj potenciál, keď doslova zo dňa na deň musel na seba prevziať rolu prvého rozohrávača, tvorcu hry. Zhostil sa jej vynikajúco a popri spoluhráčovi Timotejovi Malovcovi, ktorý medzičasom zamieril z Interu do belehradského klubu Mega a pred letom stihol triumfovať v juniorskej obdobe Euroligy, patril medzi najsľubnejších tínedžerov naprieč Niké SBL.

Teraz bude môcť Martin, ktorý je reprezentantom Slovenska v mládežníckych a juniorských kategóriách, ďalej zdokonaľovať svoj hráčsky kumšt nielen medzi rovesníkmi, ale aj medzi mužmi. V Interi sa pod vedením kouča Danila Rakočeviča bude môcť učiť aj od klubovej ikony Gorana Bulatoviča. Ako sme naznačili, Martin Koller sa už stihol etablovať v Niké SBL, ale o miesto v mužskom tíme budú počas letnej prípravy bojovať aj ďalší talentovaní mladíci z liahne Interu.


Zoznam aktualít

Naši partneri