Aktuality

Opäť Lučenec - opäť imperatív uspieť

Termín: streda 24. marca od 18:00

Tri ligové prehry v rade a celkovo, vrátane pohárového finále, štyri z posledných piatich vystúpení? Na Inter po sérii siedmich víťazstiev doľahla výsledková aj herná kríza. Play-off sa však blíži, bojuje sa o nasadenie z čo najvýhodnejšej pozície, takže je najvyšší čas ukončiť ju.

Lenže prichádza Lučenec. Do Eurovia Arény zavíta po necelom týždni, keďže v piatok zviedol v Bratislave s Interom dramatickú bitku v semifinále Impuls-Leasing Slovenského pohára. Žlto-čierni zvíťazili až po predĺžení 89:85, keď ich v nadstavenej päťminútovke 8 bodmi (z celkovo 12 domáceho kolektívu) potiahol Jaro Musil. Aj vyčerpanie z náročného piatkového súboja sa o deň neskôr podpísalo pod vstup interistov do finále, v ktorom prvú štvrtinu prehrali 10:27 a celý duel 66:95. Ale to je už história...

Lučenčania stihli v pondelok predohrať zápas preloženého 37. kola Niké SBL, v ktorom doma zdolali Prievidzu 97:90. Na Pasienky sa tak vrátia dobre naladení a pokúsia sa vyrovnať vzájomnú bilanciu v ligových súbojoch na 3-3. Do tej sa, pohárové semifinále, pochopiteľne, nepočíta. Paradoxne však, aj pri zápornej bilancii 2-3 majú Lučenčania s nami pozitívne skóre 360:345. Vzhľadom na tabuľkovú blízkosť, keď je BKM síce aktuálne piaty, ale len o zlomky percent za štvrtým Svitom a tretím Interom, môže v konečnom zúčtovaní mať aj tento ukazovateľ značnú relevanciu.

Posledné dva zápasy Interu s Lučencom, ten pohárový v Bratislave, i ligový 10. februára v centre Novohradu, mali mimoriadne tesnú koncovku. Piatkové predĺženie máme ešte v živej pamäti, ale spomeňme si, že pred mesiacom a pol rozhodol košom v posledných okamihoch Lautaro López a žlto-čierni zvíťazili o jediný bod 77:76. Zostáva veriť, že stredajší súboj 38. kola bude jednoznačnejšou záležitosťou a najmä, že v ňom domáci konečne nájdu hernú pohodu a odrazia sa k dobrej koncovke základnej časti.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Michal ONDRUŠ (GM Interu): „Nemá zmysel vyplakávať, aké problémy stoja za našimi nie najlepšími výkonmi z posledného obdobia. Či už to bola dlhá herná pauza alebo čokoľvek, je to absolútne nepodstatné. Sami sme sa do toho dostali a dostať sa z toho musíme zas len my sami. S Lučencom hráme druhý zápas v priebehu necelého týždňa. V piatkovom semifinále pohára sme ho zdolali po predĺžení po nie príliš presvedčivom výkone. Nevidím dôvod na prílišné obavy pred ďalším zápasom, tento raz ligovým, keďže pevne verím, že náš výkon bude lepší. Tešíme sa na zápas a ja pevne verím, že moje slová a môj odhad sa napokon stretnú s realitou.“

X

UŽITOČNÉ LINKY

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU LUČENCA NÁJDETE TU

ON-LINE PRENOS SLEDUJTE TU

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri