Aktuality

Bruno Randuška sa v Madride nestratil

Priezvisko Randuška nie je priaznivcom Interu neznáme. Nedávno, v sezónach 2020/2021 a 2021/22, hrával za mužský A-tím odchovanec úspešnej mládežníckej pyramídy Daniel Randuška. Teraz však píše úspešný príbeh v žlto-čiernych farbách jeho mladší brat Bruno (nar. 2008). Len nedávno pritom 195 cm vysoký rozohrávač či krídelník absolvoval zaujímavé vystúpenie, keď si ho na vynikajúco obsadený turnaj vekovej kategórie do 16 rokov „požičal“ klub z talianskeho Bassano del Grappa. My sme mladíka, ktorý obdivuje Kobeho Bryanta a Nikolu Jokiča a z domácich basketbalistov svojho kamaráta Tima Malovca, vyspovedali krátko po návrate.

V uplynulých dňoch si cestoval na juhozápad Európy. A mal si na to dobrý dôvod. Prezraď, o čo išlo.

„Som vďačný a som veľmi rád, že Orange 1 Basket Bassano si ma vybral, aby som s nimi hral na prestížnom turnaji Elite Tournament v Madride. Verím, že to nebolo poslednýkrát.“

Išlo o špičkovo obsadený turnaj, ale buďme konkrétnejší a rovno povedzme, komu ste s Bassanom v španielskej metropole čelili a ako sa ti tam darilo.

Zúčastnili sa tu najlepšie španielske kluby ako Real Madrid, FC Barcelona, Valencia, Badalona, Sevilla, Málaga, Zaragoza. Okrem mňa tam bol chlapec z Litvy, Turecka, Argentíny. Hrať na takomto turnaji je - myslím si – prianie každého mladého basketbalistu. Zmerať  si sily a porovnať sa, ako na tom som. Bol to pre mňa veľký zážitok, zodpovednosť a skúsenosť.

Najprv sme hrali proti Badalone a bol to prvý zápas - nemali sme možnosť zohrať sa ani na jednom tréningu, takže som bol hodený do vody a musel som sa rýchlo zorientovať a prispôsobiť štýlu hry. Všetky tímy hrajú rýchly basketbal, veľmi dobre brania. Je to dosť fyzické, ale nestratil som sa. Mojou obranou a rozvahou pri útoku som si vybojoval miesto v základe v ďalších zápasoch a taktiež veľký počet minút.“

Priezvisko Randuška nedávno rezonovalo na Interi preto, lebo tvoj brat Daniel patril do silnej partie s bratmi Malovcovcami a ďalšími chalanmi, ktorí dominovali slovenskému mládežníckemu basketbalu. Mal brat na teba vplyv, keď si si vyberal šport?

„Áno, k športom ma odmalička ťahal môj brat Daniel. Najprv k plávaniu a potom k basketbalu. Bol som jeho najväčší fanúšik a chodil som na všetky jeho zápasy. Vždy som sa motal okolo starších chalanov ako Timo Malovec, Matúš Malovec a Martin Koller.“

Bassano si ťa zatiaľ požičalo len na tento turnaj. Ale už si na „radare“. Plánuješ svoje ďalšie kroky smerovať do zahraničia?

„Áno, ale možno trošku neskôr. Začali sa ozývať skauti, ale myslím si, že v Interi máme veľmi dobré podmienky a možnosti, aby sme sa rozvíjali a boli dobrou konkurenciou pre zahraničné kluby.“

V apríli osláviš šestnáste narodeniny, študuješ na gymnáziu. Povedz, kde by si sa ty osobne chcel ako basketbalista vidieť povedzme o päť rokov.

To je ešte dlhá doba, ale mojím cieľom je ísť niekde do Ameriky na Univerzitu, alebo ísť krokmi Tima Malovca.“

X

X

X
FOTO: MADCUP.ES


Zoznam aktualít

Naši partneri