Víťazné ťaženie kadetov v Českej Třebovej na CEYBL

V poradí druhý turnaj CEYBL pre vekovú kategóriu U18 tento krát hostilo české mesto Česká Třebová. Aj naši kadeti pod vedením trénera Karola Wimmera vycestovali na tento medzinárodný turnaj. Počas troch hracích dní bolo opäť na programe kopec napínavých a dych berúcich zápasov. Na naši chlapcov čakalo 5 duelov.

V prvý hrací deň si zmerali sily v českým družstvom Jižní Supi. Na súpera sme hneď od úvodných minút vybehli agresívnou obranou, s ktorou si nevedel rady. My sme sa však v útoku pomaly rozbiehali a čo pramenilo, že prvú štvrtinu sme vyhrali len o 5 bodov. V druhej desaťminútovke sme pokračovali v dobre rozbehnutej obrane k čomu sa pridala aj úspešná streľba za dva body a razom bolo polčasové skóre 46-30. V druhom dejstve sa hra vyrovnala a súper dokázal vyhrať tretiu štvrtinu o 5 bodov. Sily im však už nestačili na zvrátenie duelu a my sme poľahky dokráčali k prvému víťazstvu na turnaji.

V druhom zápase sme nastúpili proti poľskému celku SKM Zastal Zielona Gora. Prvých 10 minút bolo vyrovnaných. Oba celky predvádzali pekný basketbal čo sa však v druhej štvrtine zmenilo. Vývoj stretnutia začal byť nervózny a na ihrisku to začalo vrieť. Ostrejšie kontakty na oboch koncoch palubovky vyústili do vylúčenia nášho hráča, čo prinieslo miernu nervozitu. Túto šancu súper využil a skóre strhol vo svoj prospech. Polčasová prestávka však našich chlapcov ukľudnila a tí ukázali svoju silu. Lepšia kondičná pripravenosť a basketbalový um opäť preliala misky váh na našu stranu. Interisti ukázali veľký charakter a nepriaznivo vyvíjajúci sa zápas dokázali vyhrať.

V sobotu ráno na nás čakal súper z Poľska WKK Wroclaw. Vstup do úvodnej štvrtiny nám nevyšiel podľa predstáv, keď súper využíval svoju fyzickú vyspelosť. No napriek týmto okolnostiam a presnej muške sme sa ujali vedenia 15-11. Poliaci sa však nevzdali a do konca prvého polčasu sa ujali vedenia 29-28. Na Interistoch bola badať únava z náročných zápasov. Tréner Wimmer postupne zapájal do hry všetkých hráčov z lavičky, aby aj oni okúsili medzinárodnú konfrontáciu. Zo začiatku bola vidieť na chlapcoch nervozita, čo sa odzrkadlilo aj na skóre tretej štvrtiny 18-9 pre Wroclaw. Ale ukázala nesmiernu bojovnosť, ktorú žltočierni predviedli počas štvrtej desaťminútovky a doviedli zápas do predĺženia. V predĺžení prišla bodová kanonáda z našej strany a našich chlapci sa tak mohli tešiť z tretej výhry.

Vo večernom zápase druhého hracieho dňa sme nastúpili proti rakúskemu družstvu BBLZ-Reach the Top. Do zápasu sme nastupovali s jasným cieľom – pripísať si v poradí štvrtú výhru na turnaji. Prvá štvrtina ukázala, že cieľ dokážeme splniť. 14 bodový náskok z prvej štvrtiny sme si udržiavali počas celého zápasu. Aj napriek miernej straty koncentrácie na konci tretej desaťminútovky sme nášho súpera dokázali poraziť a splniť tak stanovený cieľ. Na konci druhého hracieho dňa sme tak mali priaznivé skóre 4 výhry a žiadna prehra.

Posledný zápas sme odohrali proti Slávii Trnava, ktorú naši chlapci dobre poznajú aj z domácej ligy. Vedeli, že favoritom na víťazstvo sú oni a tak pristúpili aj k tomuto zápasu. Začiatok duelu bol vyrovnaný. Nám sa darila streľba zo vzdialenejších pozícií, ale v obrane sme nestíhali za súperom. Postupne sme však prevzali taktovku nad zápasom a pomaly navyšovali svoje skóre. Do hry opäť zasiahli všetci hráči, ktorí sa poďakovali svoju trénerovi aj piatou výhrou a celkovým prvenstvom na turnaji.

Bodovo sa na turnaji najviac darilo štvorici Jakub Krč (63 bodov), Timo Malovec (62 bodov), Matúš Malovec (57 bodov) a Dano Randuška (54 bodov). Matúš Malovec si odniesol cenu MVP celého turnaja. Chlapcom gratulujem a ďakujeme za skvelú reprezentáciu klubu.