Patrioti Levice – Inter Bratislava 85:65

(21:15, 14:12, 34:17, 16:21)

STAV SÉRIE 1:0

Azda bude pre Inter vstup do semifinálovej série dobrou lekciou. Žlto-čiernych sme totiž v aktuálnej sezóne videli podať aj lepšie, koncentrovanejšie a oduševnenejšie výkony než v sobotu na palubovke Levíc.

PRVÁ ŠTVRTINA. Vďaka Timovi Malovcovi, ktorý v pondelok oslávi 17. narodeniny, sa Inter ujal vedenia 2:0. Potom sa už súperovi iba díval na chrbát. A to Levičania v úvode nepôsobili nijako sebaisto. Pomohli im ale tri trojky, vďaka ktorým v 6. minúte vyhrávali 15:9. V 8. minúte už bolo 19:9. Ďalšiu sekvenciu však vyhrali hostia 6:2, a tak po prvej časti strácali len 15:21.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Inter sa síce priblížili aj na 21:23, ale potom mu obrana Levíc znova začala podkurovať, a tak v 18. minúte viedli Patrioti znova dvojciferne 33:23. Inter sa síce presadzoval len prácne, ale ešte vždy dokázal nerozohraných domácich udržať na rozumných číslach, a tak na prestávku odchádzal s 8-bodovým mankom 27:35.

TRETIA ŠTVRTINA. Po koľký raz predviedol Inter tragickú tretiu štvrtinu? Prehral ju 17:34, čo vypovedá samo za seba. Levice po 30 minútach vyhrávali 69:44 a otázkou bolo už len to, aký tvrdý debakel utrpia žlto-čierni.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Levice odskočili na 81:51 aj 83:53, Bratislavčania však neprestali hrať, v záverečných minútach s mladými odchovancami na palubovke predviedli sériu 12:2 a skorigovali tak na prijateľnejších 65:85. A týmto pomerom sa úvodné semifinále skončilo.

REČ ŠTATISTÍK. Zaostali sme takmer vo všetkých štatistických ukazovateľoch, azda s výnimkou úspešnosti trojkovej streľby (Inter: 40 % pri šiestich premenených – Levice: 29 % pri 9 premenených)... Zvlášť pozor si treba dať na straty, mali sme ich dvojnásobne viac než súper (20 - 10)... Najlepší strelci spomedzi interistov boli dvaja: Daniel Randuška za necelých 12 minút dosiahol 14 bodov, rovnako 14 nastrieľal Arnas Beručka. Nikto iný zo žlto-čiernych nedosiahol viac ako 9 bodov.

ČO ĎALEJ? Semifinálová séria pokračuje v stredu v Bratislave. Keďže sa hrá na tri víťazstvá, s istotou vieme, že hrať sa bude aj o týždeň v Leviciach. Samozrejme, za predpokladu, že sa v týchto zložitých časoch neprihodí nejaká nepríjemnosť.

LEVICE: Wade-Chatman 17, Bojanovský 12, Abrhám 11, McCallum 10, Krajčovič 9 (Juríček 8, Bachan 7, Volárik 6, Danielič 5, Adámik 0, Chaban 0, Černokojev 0).

Tréner: M. Madzin.

INTER: Beručka 14, Fusek 9, T. Malovec 5, López 5, Körner 3 (Randuška 14, Shelton 9, Musil 2, M. Malovec 2, Boros 1, Borodovčák 1, Koller 0).

POVEDALI PO ZÁPASE (podľa basket.sk)

Michal MADZIN (tréner Levíc): „Veľmi dôležitý vstup do semifinálovej série. Po dlhšom čase sme mali zápas, čiže sme veľmi radi za víťazstvo a za to, ako sme k nemu prišli, či už to bolo v hre v obrane alebo v útoku.“

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Levice, ako sme predpokladali, boli dobré. Mňa prekvapil prístup, v úvodzovkách, skúsených hráčov, ako nastúpili na zápas. Asi som niekde ja spravil chybu, že som ich takto pripravil na zápas. Levice boli agresívnejšie dva či trikrát viac vo všetkých činnostiach ako my. To sme mali my ešte šťastie na začiatku, keď premenili v prvom polčase z úplne otvorených striel len 5 trojok. To, čo sa stalo, je výsledok toho, ako sme k tomu pristúpili. Život pokračuje, je to 0:1. Dúfam, že sa v druhom zápase aspoň niečo zmení. Stále máme na čom pracovať.“