28. kolo: Inter – Prievidza 88:64

Inter Bratislava – BC Prievidza 88:64

(22:19, 20:11, 20:14, 26:20)

S Prievidzou uhral Inter v doterajšom priebehu sezóny 2020/21 len dve tesné prehry. V treťom vzájomnom súboji však predviedol dominantný výkon a Hornonitranov prevalcoval o 24 bodov.

PRVÁ ŠTVRTINA. Inter rýchlo odskočil na 20:8. Prievidžania boli zúfalí z obrany domáceho kolektívu, zvlášť však z Michaela Fuseka a jeho dlhých paží. Predsa však dokázali do konca periódy znížiť. Hoci jej finiš bol rozporuplný, keď rozhodcovia pri prieniku nevideli faul na Arnasa Beručku a miesto „and one“ tak „Arniemu“ kôš neuznali a odpískali útočný faul. A keď na opačnej strane Grant Sitton udrel za tri body, Inter vyhral prvú časť len 22:19 miesto 24:16 či 25:16.

DRUHÁ ŠTVRTINA. Domáca defenzíva fungovala a najmä ona spôsobovala rozdiel. Inter si už do 15. minúty vypracoval dvojciferný náskok, ktorý krátko pred polčasovou prestávkou narástol na 14 bodov. Posledné slovo však mal hosťujúci Matej Majerčák, a tak sa mužstvá rozišli do šatní za stavu 42:30.

TRETIA ŠTVRTINA. Obrana Interu, až na malé výnimky, fungovala. Hostia sa niekedy presadzovali len kostrbato, pod košom mali až prehnaný rešpekt z Fuseka. A tak Inter postupne zveľadil svoj náskok až na 62:44, s ktorým vstúpil aj do záverečnej časti.

ŠTVRTÁ ŠTVRTINA. Žiadna dráma sa nekonala, žlto-čierni kontrolovali priebeh hry a nekompromisne trestali chyby Prievidžanov. V závere tréner Oleg Meleščenko mohol dožičiť minutáž až štyrom našim mladíkom naraz. Prievidzský kouč Maroš Helmecy poslal na ihrisko troch. A práve 16-ročný Timotej Malovec trojkou stanovil konečné skóre – 88:64, ktoré zároveň odrážalo najvyšší rozdiel v zápase.

REČ ŠTATISTÍK. Inter sa mohol spoľahnúť hneď na troch dvadsaťbodových strelcov. Opäť zažiaril Lautaro López, ktorý k 26 bodom pridal aj 7 doskokov a 8 asistencií. Rišo Körner nastrieľal len o 3 body menej a doskočil 8 lôpt. Michael Fusek zaknihoval ďalšie double-double, tento raz za 20 bodov a 13 doskočených lôpt. Prekliaty večer má za sebou Arnas Beručka, ktorý dosiahol len 6 bodov, pri streľbe 7/2 za 2 body a 6/0 za tri body... Tento raz sme premenili až 90 percent našich trestných hodov (10/9)... Súper nás preskákal 46-40, keď sme mu umožnili až 20 ofenzívnych doskokov, no z druhých šancí dosiahol, na naše šťastie, len 9 bodov (my 16)... Inak, „Fusovi“ v oficiálnych štatistikách nepochopiteľne svieti iba jediný blok. Koľko ste ich napočítali vy?

ČO ĎALEJ? V stredu doma Spišská Nová Ves a v sobotu, rovnako doma, Levice. Pravda, ak sa dovtedy Patrioti stihnú vrátiť z karantény.

INTER: López 26, Körner 23, Fusek 20, Beručka 5, M. Malovec 0 (T. Malovec 8, Musil 4, Galata 2, Boros 0, Koller 0, Randuška 0).

PRIEVIDZA: Vašl 15, Majerčák 14, Robertin 6, Louiserre 4, Bjeletič 4 (Sitton 16, Lukáč 3, Pasovský 2, Bakoš 0, Kielar 0).

POVEDALI PO ZÁPASE

Oleg MELEŠČENKO (tréner Interu): „Ako som povedal už niekoľko zápasov nazad, že najťažšie zápasy budú s Prievidzou a Handlovou... Nič sme nezmenili, nič špeciálne sme nepripravovali, pokračujeme v našej práci. Dnešný zápas je pre nás vždy ten najdôležitejší. Chceme hrať to, čo chceme a dnes sa nám podarilo zastaviť ich lídrov. Vonku sme u nich prehrali 80:86 – to je zlá obrana. Teraz bola obrana lepšia a hneď máme iný výsledok.“

Richard KÖRNER (hráč Interu): „Spravili sme viacero chýb, nechali sme ich niekoľkokrát dať lacné koše. Našou energiou sme ich ale dnes prevýšili.“

Maroš HELMECY (tréner Prievidze): „Ukázali sme trošku viac energie, než v predošlých zápasoch. Mali sme 20 útočných doskokov, čo je skvelé číslo, ale katastrofálnu streľbu 35 percent. Odišla nám streľba, zahodili sme strašne veľa ľahkých košov. Aj po tých 20 útočných doskokoch sme mali veľa strát a nešli sme do koša.“