Zdolali sme majstra! Opäť...

Inter Bratislava – Levickí Patrioti 83:61

(25:23, 21:13, 21:13, 16:12)

ZÁPLETKA: Interisti už v aktuálnom ročníku úradujúceho majstra raz zdolali – na konci novembra vyhrali doma 75:70. Vtedy však boli v inej pozícii a bojovali s úradujúcim majstrom o prvú priečku. Lenže aj tento raz sa dokázali predviesť vo výbornom svetle...

PRIEBEH: Vyrovnaná bola len úvodná štvrtina. Už v druhej však domáci pridali v obrane a postupne si vypracovali vedenie, ktoré krátko pred prestávkou nabralo dvojcifernú hodnotu – 46:36. Po zmene strán sa Patrioti síce dotiahli na sedem bodov, no žlto-čierni opakovane odskočili na pätnásť a pred koncom periódy aj na osemnásť bodov. Inter už viackrát stratil dobre rozohranú partiu, no tento raz sa nič také nestalo. Hostí čoraz viac demoralizoval a naďalej dominoval. Krátko pred koncom vyhrával najvyšším rozdielom 80:57 a napokon zvíťazil 83:61. Bol to azda najlepší výkon zverencov trénera Danila Rakočeviča v tejto sezóne.

HRDINA: Tomas Zdanavičius zahral výborne, ako pravý líder. Najmä v prvom polčase bol ústrednou postavou. Duel zakončil s ďalším double-double, keď nazbieral 26 bodov a 12 doskokov. Zažiaril však aj Robo Hudec: jeho sezónu poznačilo zranenie, no teraz je späť a za necelých 20 minút prispel 13 bodmi.

REČ ČÍSEL: Inter bol lepší takmer vo všetkých aspektoch. Výrazne mu pomohlo, že na doskoku dominoval 37-27 a na útočnom 13-6... Domáci nezahodili ani jeden z dvanástich trestných hodov... Okrem spomínaných Zdanavičiusa s Hudecom dosiahli dvojciferný nástrel aj Marek Kozlík, autor 12 bodov a J. P. Moorman, ktorý pridal 11. Spomenúť treba aj 7 asistencií Gorana Bulatoviča a 6 Jonasa Zakasa.

ČO ĎALEJ? Po prestávke vyhradenej pre Finálový turnaj Slovenského pohára a reprezentačné zápasy sa v sobotu 4. marca predstavíme na ihrisku Prievidze bojujúcej o udržanie siedmej pozície zaručujúcej postup do play-off. Doma, v hale na Vietnamskej, si žlto-čierni najbližšie zahrajú až v sobotu 11. marca, keď privítajú BKM Lučenec, tím vedený ex-interistom Nešom Miloševičom.