Aktuality

Prekliata záverečná štvrtina!

BKM LUČENEC – INTER BRATISLAVA 91:78

PRIEBEH: Hoci v prvej časti Lučenčania viedli aj o 6 bodov, napokon ju Inter tesne vyhral 27:24. V druhej to boli Bratislavčania, kto sa odpútal na 6 bodov a v 15. minúte bolo aj 41:34 a 43:36 po košoch Gojka Sudžuma. Interisti sa nechali vyviesť z rytmu zopár netrafenými strelami a azda aj faulmi, ktoré im rozhodcovia odpískali. Nezachytili tak záver prvého polčasu, v ktorom Lučenec otočil na 52:46.

Inter bol po zmene strán lepší, najprv síce prehrával dvojciferne 55:65, následne však začal byť dôraznejší v obrane a postupne sa znova vrátil do tesného vedenia. V záverečnej časti však žlto-čierni, hrajúci bez skúseného Gorana Bulatoviča, bez zraneného Milana Szaba a tiež už aj bez odídeného Danteho Mosesa, zbytočne znervózneli. Nepadli im ani niektoré dobré strely, z miery ich vyviedli aj niektoré verdikty arbitrov a postupne tak strácali zápas. Po nezvládnutej koncovke prehrali o 13 bodov 78:91.

BOD ZLOMU: Lučenec posadila na koňa séria 15:4 v záverečnej časti, keď zo 70:71 odskočil na 85:75. Inter dosiahol prvý kôš vo štvrtej perióde až po takmer piatich minútach hry a na každý jeden bod v tejto desaťminútovke sa viditeľne natrápil.

REČ ČÍSEL: Streľba za tri body na úrovni 20% a trestné hody na úrovni 57% – to nie je dobrá vizitka. Ešte horšie, že Interu nepadalo vtedy, keď najviac potreboval, teda v momentoch, keď sa lámal zápas. Súper navyše žlto-čiernych opäť značne preskákal, keď to na doskoky bolo 31 – 47 (z pohľadu Interu).

HRDINA: Gojko Sudžum s 27 bodmi bol nielen najlepším strelcom stretnutia ale aj celého 12. kola Niké SBL. Hoci interistov v dôležitých momentoch opakovane podržal, ani on nedokázal odvrátiť prehru.

ČO ĎALEJ? V sobotu 25. novembra si doma, v hale na Vietnamskej ulici, zmeriame sily s ambicióznou Spišskou Novou Vsou, ktorej máme čo vracať, keďže Rytierom sme v 4. kole podľahli 63:97. Stretnutie sa začína v obvyklom sobotnom čase o 17.00.

X

ŠTATISTIKY:

BKM LUČENEC – INTER BRATISLAVA 91:78

(24:27, 28:19, 18:25, 21:7)

LUČENEC: Givance 26, V. Kneževič 20, Siládi 10, Jones 6, Sherfield 6 (Sapiega 11, Zorvan 8, Skubeň 2, Rákai 2).

Tréner: J. Guardía.

INTER: Sudžum 27, Pavlovič 21, Daye 11, Adomavičius 3, Hudec 3 (R. Ondruš 10, M. Koller 4, Golian 2).

Tréner: D. Rakočevič.

TH: 22/15 – 19/11.

FAULY: 20 – 21.

5 FAULOV: 38. Jones.

TROJKY: 15/4 – 34/7.

DIVÁCI: 400.

ROZHODCOVIA: Bara, Bartoš, Sirocký.

X

POVEDALI PO STRETNUTÍ (podľa basketliga.sk)

Jordi GUÁRDIA (tréner Lučenca)„Som šťastný, pretože chlapci sa na tento zápas dobre pripravili a plán, ktorý sme mali, sme splnili. A toto je pre nich odmena. Inter je dobre trénovaný tím a tiež odohral dobrý zápas a bolo naozaj pre nás ťažké vyhrať. Naším cieľom je neustále sa zlepšovať, nájsť pravidelnosť a pokúsiť sa mať menej výkyvov počas zápasu.“

Danilo RAKOČEVIČ (tréner Interu): „Mali sme šancu, nevyužili sme ju. Ťažko je vyhrať vonku s takouto streľbou, ako sme mali my teraz. Veľa otvorených striel, ktoré sme nedali... Keď nedáte, ľahko sa z toho rozvinie nejaký protiútok pre súpera. Oni to využili. Proste sme nevyužili našu šancu, myslím si, že sme ju mali. Chýbali nám v rotácii Bulatovič a Szabó. Musíme ďalej bojovať. Ja som tu na Slovensku jedenástu sezón a stále nejaké veci nemôžem všeobecne pochopiť. Nechcem to ďalej komentovať. Myslím si, že je veľmi ťažko pre trénera, ktorý žije z toho a robí pre to všetko, aby niekto iný mal vplyv na jeho robotu, a to sa opakuje veľmi často, bohužiaľ v nejakých dôležitých situáciách, ale čo už. Žijeme takto a je to tak, ako to je. Gratulujem Lučencu a prajem mu ďalej veľa šťastia.“


Zoznam aktualít

Naši partneri