Aktuality

Po prestávke späť na víťaznej vlne

BC Prievidza – Inter Bratislava 58:63

(19:16, 17:13, 13:16, 9:18)

ZÁPLETKA: Dvaja súperi s výnimočnou históriou, dvaja veľkí rivali. Prievidžania neprežívajú „hviezdnu“ sezónu, ale pracujú na tom, aby im neušla účasť v play-off. Žlto-čierni sa zas po skvelom úvode snažia udržať v strede poľa a zaistiť si čo najlepšiu východiskovú pozíciu pred vyraďovacou časťou.

PRIEBEH: Inter v prvých minútach viedol 10:3, neskôr aj 13:8, ale domáci ešte pred koncom úvodnej štvrtiny otočili na 19:16. V 13. minúte bolo vyrovnané 21:21, no potom neustále mierne viedli Prievidžania. Najviac o sedem bodov. A takým rozdielom sa skončil aj prvý polčas – 36:29. Už v 21. minúte Inter stiahol na 34:36 a v 23. otočil na 39:38. Lenže potom Prievidžania za dve minúty odskočili na 48:41. Žlto-čierni do konca periódy už len skorigovali na 45:49. Hornonitrania potom síce kostrbato, ale viac-menej úspešne držali tesné vedenie. Ešte v 36. minúte zverenci kouča Kruna Krajnoviča vyhrávali 57:50, ale po sérii 0:10 sa karta otočila. Inter v hektickom závere plnom nepresností a faulov zvýšil svoj náskok na konečných 63:58 a Prievidžanov zdolali aj po štvrtý raz v sezóne.

HRDINA: Opäť zažiaril J. P. Moorman, ktorý k 20 bodom pridal aj 12 doskokov. Dôležité však boli aj koše Jonasa Zakasa, Mareka Kozlíka a Tomasa Zdanavičiusa v zlomových momentoch.

REČ ČÍSEL: Prievidžanov dosť mrzelo, že zo 17 trestných hodov premenil len 7... Okrem Moormana dosiahli dvojciferný nástrel spomedzi interistov aj 16-bodový Tomas Zdanavičius a Marek Kozlík, autor 12 bodov.

ČO ĎALEJ? O týždeň, v sobotu 11. marca privítame BKM Lučenec vedený koučom Nešom Miloševičom, bývalým hráčom Interu. Bude to predposledný domáci zápas základnej časti. Ten úplne posledný príde v záverečnom 28. kole o dva týždne neskôr, keď v hale na Vietnamskej ulici privítame Iskru Svit.