Aktuality

Liga je späť! Po siedmich mesiacoch...

Termín: sobota 26. 9. od 18:00

X

Je to už celá večnosť, čo sme sa naposledy stretli na ligovom basketbale. Inter mal uplynulú sezónu výborne rozohranú. V predstihu vyhral základnú časť a v play-off mal tie najvyššie ambície. Zisk jubilejného desiateho majstrovského titulu, šiesteho v ére samostatnosti, sa zdal ako dosiahnuteľná méta. Potom však prišlo predčasné ukončenie ročníka 2019/2020 a do našich životov vstúpila pandémia a všetky s ňou súvisiace opatrenia a obmedzenia.

Tešíme sa, že ročník 2020/21 môže vôbec odštartovať v plánovanom termíne. Naša ligová konkurencia sa zúžila, SBL bude mať len sedem účastníkov, miesto minuloročnej deviatky. Zásadné posuny nastali aj na hráčskom trhu. Inter cez leto budoval prakticky nový tím. Z toho minuloročného zostali len Körner s Fusekom. Po štyroch rokoch sa vrátil reprezentant Musil. Zaujímavou akvizíciou je argentínsky talent López či mladý Litovčan Beručka. K ním treba prirátať skúseného Galatu a máme tú skúsenejšiu polovicu mužstva. Lenže v kádri máme aktuálne aj šesť vlastných odchovancov, 16 a 17-ročných chalanov, ktorí sa pobijú o prvé minúty v najvyššej súťaži. Svoje kvality dosiaľ potvrdzovali mládežníckych súťažiach a reprezentáciách a potenciál naznačili aj v príprave.

A propos, mládež nám cez leto urobila obrovskú radosť, keď na záverečných turnajoch vybojovala celkovo šesť medailových kolekcií, z toho až štyrikrát brala zlato!

Hneď na úvod nás však čaká náročná previerka. Spišiaci cez leto prezbrojili a pri pohľade na ich káder sa dá očakávať, že z outsidera sa okamžite stane jeden z hlavných ašpirantov na medaily. Na Pasienky sa tak v drese Rytierov vracajú známe tváre ako Baťka, Mrviš a Čekovský.

Mimochodom, aj v zostave Interu uvidíme ešte jednu novú tvár, ktorá sa nepredstavila v príprave a k tímu sa pridala krátko pred štartom ročníka.

X

POVEDAL PRED ZÁPASOM

Jaroslav MUSIL (hráč Interu): „Bude to prvý ligový zápas. Veľmi sa na to tešíme. Sme radi, že môžeme vôbec trénovať. Dúfam, že príde čo najviac ľudí. Spišská má kvalitne zostavený tím, každý tipuje, že skončí v prvej štvorke, považujú ju za ašpiranta na zisk cenného kovu. My sa ideme pobiť. Myslím, že šance sú vyrovnané, máme mladý tím, na ihrisku môžeme nechať srdce. Chceme hrať rýchly basketbal, pripravovať si dobré pozície a pomáhať jeden druhému. Naši mladíci dostanú veľkú minutáž, bude to pre nich dobrá skúsenosť. Hlavne sa musíme správať ako tím, robiť dobré rozhodnutia a vyvarovať sa tých zlých, ktoré by súperovi dovolili odskočiť na desať či pätnásť bodov, čo by sa potom ťažko doťahovalo.“

X

UŽITOČNÉ LINKY

LIVE ŠTATISTIKY NÁJDETE TU

SÚPISKU INTERU NÁJDETE TU

SÚPISKU SPIŠSKEJ NOVEJ VSI NÁJDETE TU


Zoznam aktualít

Naši partneri