Mladší mini žiaci napodobnili svojích starších kolegov a priviezli zlato domov

Posledným zástupcom z radov našej mládeže, ktorý sa prebojoval na majstrovstvá Slovenska boli naši mladší mini žiaci. Tí cestovali vo štvrtok do Lučenca, kde sa v dňoch 7.-9.6.2019 konal finálový turnaj tejto kategórie. Finále sa zúčastnilo šesť družstiev a hralo sa spôsobom každý s každým. Naši chlapci tak mali pred sebou 5 zápasov.

Ten prvý odohrali v piatok hneď ráno, kedy sa postavili proti rovesníkom z Košíc. Už od úvodného rozskoku bolo jasne vidieť, že sme neprišli len na výlet. Zápas sa začal vyvíjať podľa našich predstáv. Na oboch koncoch palubovky sme diktovali tempo my. Súperovi sme dovolili za prvý polčas skórovať iba 4 body, zatiaľ čo na našom konte svietilo 47. Zápas sa dohral začiatkom tretej štvrtiny, kedy rozdiel v skóre narástol už na 50 bodov. Naši najmladší si tak pripísali prvú výhru.

Druhý piatkový zápas sme mali na programe proti tímu MBA Prievidza. To, že to nebude ľahký zápas sme vedeli dopredu. Naši chlapci sa však k svojim výkonom postavili zodpovedne a súperovi sme diktovali hru my. Prvý polčas sme vyhrali v pomere 36 ku 21. V druhom polčase sme aj naďalej pokračovali v dobrom výkone a náskok sme si ustrážili. Do zápasu opäť naskočili všetci hráči zo súpisky a po záverečnom hvizde rozhodcov sme si pripísali ďalšiu výhru na finálovom turnaji.

V druhý hrací deň sme hneď v prvom zápase nastupovali proti nášmu mestskému rivalovi BSC Bratislava. Pred finálovým turnajom sme mali proti BSC vyrovnané skóre jedna výhra a jedna prehra. Oba tieto zápasy boli veľmi tesné, dokonca naša prehra prišla až v predĺžení. Na základe týchto čísiel sa čakal vyrovnaný zápas. My sme však proti tomuto súperovi počas sezóny nenastúpili v plnej sile ani raz. V sobotnom zápase tomu však bolo ináč. Papierovo lepšieho súpera sme zaskočili hneď od úvodných minút. BSC počas prvej štvrtiny odolávalo nášmu tlaku a ustrážilo si remízový stav. To sa však zmenilo v druhej časti zápasu. Naši chlapci odhodlaní ukázať, kto si prišiel po trofej zabudli na strach a tvrdo vykročili za svojim cieľom. Do polčasovej prestávky sme si vybudovali náskok 14 bodov. Do druhej polovice hry sme šli s odhodlaním tento náskok ešte navýšiť. To sa nám darilo vďaka výbornej obrane a z toho prameniaceho dobrého útoku. Súper z BSC nás nedokázal vo veľkej hale nijak zastaviť a tak sme sa mohli tešiť z víťazstva rozdielom 30 bodov 78-48.

Vo večernom zápase sme nastúpili proti domácemu AKAPO Lučenec. Chlapci povzbudení rannou výhrou začali zápas opäť kvalitne. Už v prvej štvrtine bolo jasné, kto si pripíše ďalšiu výhru na svoje konto. Chlapci predvádzali to, na čom počas celej sezóny pracovali. Do zápasu sa postupne zapájali všetci hráči. Súpera sme predčili vo všetkých činnostiach a deň sme tak ukončili výhrou.

V nedeľu nás čakal posledný zápas. Opäť sme sa postavili proti tímu z Košíc. Tento krát proti ŠBK Galaxy Košice „orange“. Náš posledný súper na turnaji ešte nevyhral. Túto nepriaznivú bilanciu sme sa chystali predĺžiť. Aj napriek tomu, že o víťazovi turnaja už bolo rozhodnuté, tak naši chlapci nechceli nechať nič na náhode. Posledný zápas odohrali na plno a hlavne s chuťou. Po 32 minútach sa tak mohli tešiť Interisti už z piatej výhry.

S bilanciou päť výhier a žiadna prehra sa tak naši mladší mini žiaci môžu tešiť z titulu majstrov Slovenska v danej kategórii. Okrem tímového úspechu sme získali aj tri individuálne ocenenia. Do druhej najlepšej päťky turnaja (All Stars „B“) sa prebojoval Benjamín Boros. V najlepšej päťke turnaja (All Stars „A“) si právom svoje miesto našiel Bruno Randuška, ktorého zároveň vyhlásili aj ako najužitočnejšieho hráča majstrovstiev (MVP).

Mladší mini žiaci pod vedením trénerov Michala RosivalaKarola Wimmera, tak ukončili úspešnú sezónu mládežníckych družstiev Interu Bratislava.

7.6.2019
ŠBK GALAXY yellow Košice – BK Inter Bratislava 6 – 56
(2-27, 2-20, 2-9,
pravidlo SBA o dosiahnutí rozdielu v skóre o 50 bodov sa prestane v stretnutí počítať skóre)
BODY: Randuška 14, Boros 8, Fullop 6, Lauko 6, Valocsay 4, Gašaj 4, Józsa 4, Kováčik 4, Homola 3, Gregor 2 Tréner: M. Rosival
TH: 4/0 – 6/2 FAULY: 5 – 11 TROJKY: 0 - 0

AKAPO Lučenec – MBA Prievidza 50 – 60
ŠBK GALAXY orange Košice – BSC Bratislava 24 – 75

MBA Prievidza – BK Inter Bratislava 47 – 62
(7-20, 14-16, 12-18, 14-8)