Aktuality

Pod kôš ešte jeden reprezentant!

Kritická situácia, ktorá pod košom Interu nastala po zranení dvojice pivotov Michael Fusek – Michal Čekovský, odrazu nevyzerá tak hrozivo. Na Pasienky totiž prichádza cenná posila. Inter sa s Brnom dohodol na prestupe ďalšieho slovenského reprezentanta Richard Körnera. Ten sa Bratislavčanom upísal na dva roky.

Fanúšikom azda netreba 28-ročného, 197 cm vysokého rodáka z Košíc zvlášť predstavovať. Za uplynulú dekádu sa vypracoval na jedného z najvýraznejších slovenských basketbalistov. Svoje kvality potvrdzoval v drese Prievidze, Košíc, Banskej Bystrice či Nitry. Od leta pôsobil v českej NBL v drese Brna. Solídnymi výkonmi sa prezentoval aj na medzinárodnej scéne v drese našej reprezentácie.

Trojstranné rokovania nabrali rýchly spád, Richard do Bratislavy pricestoval v utorok popoludní. Krátko na to ho Michal Ondruš, generálny manažér Interu, mohol predstaviť ako novú posilu: „Myslím si, že nemusím špeciálne charakterizovať naše problémy so zranenými podkošovými hráčmi, keď nám vypadli Michal Čekovský a Michael Fusek. V posledných dňoch a týždňoch intenzívne pracujeme na doplnení kádra na týchto pozíciách, keďže je otázne, v akom časovom horizonte môžeme počítať so zranenými hráčmi. Je plusom, že sa nám v tomto prípade podarilo na súpisku doplniť Slováka, navyše reprezentanta, Richard Körnera na pozíciu štvorky. Vzhľadom na termín, v akom sa nachádzame a vzhľadom na to, čo nás čaká v najbližších dňoch, si myslíme, že je to veľmi dobré riešenie. Verím, že toto spojenie bude prospešné pre Inter, pre hráča a aj pre slovenskú reprezentáciu.“

Na Pasienkoch sa Richard stretne s ďalšími kolegami z reprezentácie. V lete si pod taktovkou kouča Žana Tabaka zahral za Slovensko vedno s Davidom Abrhámom, Michalom Baťkom, Michaelom Fusekom, Daliborom Hlivákom a Máriom Ihringom. A to sa ešte pre zranenie musel ospravedlniť Michal Čekovský. Túto enklávu navyše v Interi dopĺňa bývalý viacnásobný reprezentant Marek Kozlík.

V čase, keď vznikal tento text, bolo otázne, či Richard stihne debutovať v žlto-čiernych farbách už v stredajšom domácom stretnutí proti Komárnu, alebo nastúpi až v sobotu v Prievidzi, na palubovke svojho bývalého zamestnávateľa. V každom prípade, jeho príchod je dobrou správou aj s ohľadom na to, že už budúcu stredu, 23. októbra, čaká Inter prvý zápas vo FIBA Europe Cupe doma proti maďarskému Pécsu.


Zoznam aktualít

Naši partneri