Schuti sme si zastrieľali...

MBK Handlová – Inter Bratislava 81:110

(26:25, 19:31, 10:33, 26:21)

ZÁPLETKA: Handlová už „odpískala“ boj o play-off a Inter si tak mal na jej palubovke pripísať „povinné“ víťazstvo. Lenže niekedy sa práve takéto misie skomplikujú. Zvlášť, ak favorit podcení súpera. Bratislavčanom sa však nič podobné neprihodilo, ovládli dianie na ihrisku a ešte si aj schuti zastrieľali.

PRIEBEH: Prvá štvrtina vyzerala až bezstarostne, oba tímy predviedli viac v útoku než v defenzíve. V druhej časti si interisti udržali ofenzívny esprit, ale vzadu už boli dôslednejší a dôraznejší. Postupne si začali budovať náskok, ktorý už v 16. minúte nabral dvojciferné kontúry. Na prestávku odchádzali hostia s vedením 56:45. Ešte dominantnejšie si však počínali po zmene strán, keď duel nekompromisne zlomili vo svoj prospech. Keď hostia v druhom polčase konečne skórovali, na tabuli už svietil stav 47:72. Nožnice sa v tretej perióde opakovane roztvorili až na 36 bodov. Tréner Danilo Rakočevič tak mohol dopriať značný priestor mladíkom, ktorí naďalej udržiavali solídne tempo. Stobodovú hranicu pokoril symbolicky práve Róbert Hudec spoza trojkového oblúka. Inter v poslednej minúte dovolil domácim mierne skorigovať z -35 na -29 a vyhral 110:81.

HRDINOVIA: Týždeň nazad proti Lučencu chýbal J. P. Moorman pre problémy s kolenom. Návrat do zostavy ozdobil 30 bodmi a 10 doskokmi. Tomas Zdanavičius potreboval na svojich 26 bodov absolvovať len 22 minút. Robo Hudec si vo veku 17 rokov vylepšil svoje maximum, keď nastrieľal 21 bodov. Maroš Golian, ktorý týždeň predtým debutoval v najvyššej mužskej súťaži vo veku 15 rokov, 5 mesiacov a 5 dní (len o 4 dni tak nestihol prekonať rekord Matúša Hronského ako najmladšieho hráča, ktorý sa predstavil v SBL) zaznamenal svoje prvé dva body.

REČ ČÍSEL: Po prvý raz v sezóne sme pokorili stobodovú hranicu: 110 bodov je ligovým maximom Interu v ročníku 2022/23. Viac, až 118 bodov, nastrieľal len v Slovenskom pohári proti Trnave (118:58)

ČO ĎALEJ? V stredu sa Inter od 18:00 predstaví v Komárne. V sobotu 25. marca uzavrie svoje účinkovanie v základnej časti ročníka 2022/23 domácim zápasom proti Iskre Svit. Až tieto dve stretnutia rozhodnú, či do play-off postúpi zo štvrtej, piatej alebo šiestej pozície, proti komu bude hrať vo štvrťfinále a či v sobotu 1. apríla začne doma alebo vonku.